Sporto ir kultūros festivalio finiše – pozityvumo užtaisas

Antroji Vilniaus sporto ir kultūros festivalio diena vėl nepaliko abejingų „Litexpo“ rūmuose susirinkusių lankytojų. Sekmadienį čia tęsėsi sporto ir kultūros fiesta, o taip pat netrūko ir naujovių.

Pirmą kartą festivalio istorijoje vyko „Influencer Meet Zone“ renginys, kuriame susirinko gerai Lietuvos socialinėje medijoje žinomi sporto entuziastai, aktyvaus gyvenimo būdo skleidėjai bei motyvatoriai. Sėkmės paslaptimis dalinosi Artūras Swanas (Motyvuoti atletai), asmeninis treneris Edvinas Šapovalovas, fitneso sporto atstovė Laura Stalinkevičiūtė, Aurimas Šidiškis (Atsidavę sportui) ir kiti.

„Tokie „Influencerių“ kampeliai užsienyje yra labai populiarūs. Žmonės suvažiuoja iš skirtingų miestų, kad galėtų pabendrauti ar pasisemti įkvėpimo iš sportininkų, trenerių ar kitų ryškių asmenybių. Pas mus tai dar yra naujovė. Džiugu, kad judama ta linkme, – kalbėjo E. Šapovalovas. – Konkurencijos tarp dalyvių nėra. Kiekvienas turime savo auditoriją, savo sekėjų ratą. Žinoma, kažkokia konkurencija yra, bet ji būtina tobulėjimui“.

Daug dėmesio susilaukė ir šokėjų grupių kovos „Battles 4×4 all styles“. Taip pat vyko ir štangos spaudimo varžybos su žinomu atlikėju Ironvytu. „Active training“ tarptautinėje konferencijoje buvo kalbama apie naujas technologijas, susijusias su sportu, taisyklingo judėjimo bei fizinio aktyvumo svarbą.

Sekmadienį festivalio lankytojams prisistatė daugybė Lietuvos kultūros ir meno organizacijų. Žiūrovai galėjo išvysti indiško šokių teatro pasirodymus, stebėti sporto filmus ir išbandyti save kūrybinėse dirbtuvėse.

VšĮ „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas džiaugėsi tuo, kad sporto ir kultūros susijungimas buvo sėkmingas ir sklandus.

„Festivalis labai pavykęs. Buvo iššūkis prie sporto prijungti kultūrą, bet likome labai maloniai nustebinti kultūros atstovų profesionalumu. Kas liečia sportą, tai džiaugiamės klubų ir dalyvių gausa. Taip pat labai džiugu, kad tapome #BeActive Europos sporto savaitės dalimi. Visi šio projekto renginiai buvo festivalio puošmena ir pavyko 120 proc. Po pirmojo naktinio bėgimo, net ir gerokai atvėsus orui, visi buvo pozityviai nusiteikę, o zumbos maratonas pranoko visus lūkesčius. Sulaukėme daug svečių iš įvairių miestų ir visi spindėjo pakilia ir pozityvia nuotaika“, – įspūdžiais dalinosi M. Paulauskas.

Vilniaus sporto ir kultūros festivalį organizavo Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“, BĮ „Kirtimų kultūros centras“, VšĮ „Sveikas miestas“ ir asociacija „Sportas visiems“.