Naujiena Lietuvos sporto padangėje – Vilniuje varžysis 100 pajėgiausių atletų

Vasaros pabaigoje Vilniuje vyksiančių tradicinių „Sostinės dienų“ metu pirmą kartą lauke įvyks vienas didžiausių sporto renginių – Vilniaus sporto festivalis, kuris net trys dienas stebins įspūdingas sporto, aktyvaus laisvalaikio renginiais ir turnyrais. Laukiamiausios iš jų – „Fitness Challenge“ varžybos. Tai bus vienas pagrindinių viso savaitgalio sporto renginių, nepaliksiantys abejingų nei dalyvių, nei žiūrovų. Šiose varžybose dalyvaus tik 100 sportininkų, kurie pajėgus susidoroti su keliamais reikalavimai.
„Fitness Challenge“ nėra nauja sporto rūšis. Šis sportas susideda iš įvairių fitneso, ištvermės ir jėgos pratimų. Sporto klubuose vis labiau populiarėja funkcinės treniruotės, įtraukiančios vis daugiau žmonių, norinčių išbandyti savo galimybes ar visapusiškai tobulėti.
„Pastebėjau, kad pas mus Lietuvoje nėra daug viešų renginių, susijusiu su fitnesu, ištverme ir jėga. Pas mus populiarūs yra bėgimai, dviračiai, triatlonas, bet visi jie paremti kardio. O tie, kurie sportuoja sporto salėse, lanko funkcines treniruotes, sunkiąją atletiką, „crossfit’ą“ ar pan., savo renginio neturi. Tokių žmonių yra labai daug. Pagalvojau, kad būtų įdomu pakviesti visus klubus ir surengti atviras varžybas“, – pasakojo šios idėjos autorius Vaidotas Kviklys.
Prie renginio prisidėti žada žinomi Lietuvos veidai – „Amber Crossfit“ klubo įkūrėjas, buriuotojas, prestižinių varžybų aplink pasaulį „Volvo Ocean Race“ dalyvis Rokas Milevičius, vienas stipriausių Lietuvos „CrossFit“ atletų Tadas Gudžiauskas, garsus funkcinių treniruočių specialistas Bronius Burneika, treneriai Paulius Jurėnas ir Liutauras Kasparavičius bei kiti.
Į varžybas kviečiami ir vyrai, ir moterys, todėl vakare bus paskelbti du stipriausi „Fitness Challenge“ čempionai.
Dar viena įdomybė – iki pat varžybų dienos dalyviai nežinos, kokios rungtys jų laukia.
„Galiu nuraminti, kad visos rungtys bus įveikiamos ir nereikalaujančios kažkokių specialių techninių žinių. Orientuojamės į aktyviai sportuojančius žmones, žinančius bazinius judesius, – aiškino V. Kviklys. – Visgi norėtume, kad į varžybas atvyktų rimti sporto entuziastai. Nesitaikome į čempionus, bet žmonės jau turi gyventi sportu. Tam ir parengėme reikalavimus atletams, kad jie suprastų, ar tikrai gali dalyvauti tokiame turnyre“.
Renginys orientuotas į populiariausias treniruočių metodikas, kurių programas ruošia vieni geriausių savo srities profesionalų. Varžybose dalyvaus stipriausi Lietuvoje atletai. Kiekvienas jų turi didelį palaikymą iš savo klubo, ar bendruomenės, tad įsitraukimas į renginį bus ne tik iš dalyvių pusės, bet ir jų aplinkos.
„Nemanau, kad 100 yra didelis skaičius, bet jis nebuvo pasirinktas atsitiktinai. Tai labai drąsi žinutė – „Top 100“. Žinau ir matau, kad nemažai sporto klubuose sportuojančių yra tikrai fiziškai pajėgūs dalyvauti, tačiau daugelis nežino arba nedrįsta išeiti už savo klubo ribų, todėl raginu visus drąsiai išbandyti save!“, – šypsojosi V. Kviklys.
Numatoma, kad „Fitness Challenge“ renginys truks kone visą diena, nuo 13 iki 22 valandos. Siekiama, kad šis turnyras būtų patrauklus ne tik sportininkams, bet ir žiūrovams.
„Labai norime padaryti gerą sporto šou. Bus live DJ, šviesos, konstrukcijos ekranai, daug kitų specialių elementų. Viskas bus sujungta į vieną didelį sporto ir muzikos užtaisą. Tai pajaus ne tik dalyviai, bet ir žiūrovai. Varžybas papildys „street dance“ šokių kovos, bei ZUMBA šokėjų pasirodymai. Žiūrovams bus įrengtos įvairios pramogos. O visi klubai galės turėti savo zonas, rengs įvairius žaidimus žiūrovams“, – pabrėžė pats ne vienose panašiose varžybose Lietuvoje ir užsienyje dalyvavęs vienas iš „Fitness Challenge“ organizatorių V. Kviklys.
„Tokio masto renginio atviroje erdvėje dar nebuvo Lietuvoje (ar Vilniuje), todėl manome, kad tai galėtų būti „Vilniaus sporto festivalio“ tradicija ar net iššaukti tarptautiniu mastu. Užsiėminėjančiu šiuo sportu žmonių gretos Lietuvoje didėja, o ir pačių sportininkų lygis auga. Esame labai dėkingi partneriams ir sporto klubams, kurie padės suorganizuoti šį renginį. Sostinės gyventojams į Vilniaus sporto festivalį atvykti tikrai bus verta. Neeilinėje sporto fiestoje laukia daugybė pramogų tiek suaugusiems, tiek patiems mažiausiems festivalio lankytojams. Transformuosime Lukiškių aikštę, įrengsime įspūdingą varžybų zoną. Kiekviena diena festivalis stebins renginiais: parodos, konferencija, varžybos, treniruotės, sporto klubų mugė ir daug įdomaus turinio – visa tai jau paskutinį vasaros savaitgalį vyks Vilniaus sporto festivalio metu, rugpjūčio 30-rugsėjo 1 dienomis Lukiškių aikštėje, Vilniuje“, – paantrino Viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ vadovas Mantas Paulauskas.