Vilniaus sporto festivalį papuošė kino seansai su R. Meilutyte, M. Griškonio patarimai ir stiprūs turnyrai

Sekmadienį sostinės centre finišavo jau 11-asis Vilniaus sporto festivalis, tūkstančiams dalyvių padovanojęs nuostabių sportiškų akimirkų.

Čia vėl šurmuliavo jaunieji sportininkai bei jų tėveliai, galėję rinktis iš beveik 50 įvairių užsiėmimų bei pramogų. Nemažai sporto šakų pristatinėjo žinomi mūsų šalies profesionalai.

Lietuvos irklavimo federacijos palapinėje su irklavimo treniruokliais žmones supažindino olimpiniai prizininkai Mindaugas Griškonis ir Saulius Ritteris. Jie liko nustebę lietuvių sugebėjimais, nes kai kurie renginio dalyviai puikiai irklavo, nors anksčiau to nė karto nėra darę.

„Čia dalyvaujame, nes norime populiarinti savo sporto šaką ir turime labai didelį susidomėjimą – tiek iš vaikų, tiek iš suaugusiųjų. Prie mūsų palapinės buvo net eilės žmonių, norinčių pairkluoti. Mes supažindinome žmones su irklavimo specifika ant žemės bei kviečiame visus po to atvykti į irklavimo bazes Vilniuje ar Trakuose“, – sakė M. Griškonis.

Lietuvos irkluotojai jau daugelį metų džiugina mūsų šalį skambiomis pergalėmis. M. Griškonis pabrėžia, kad irklavimas nėra vien tik rezultatų siekimas. Tai labai naudingas sportas, galimybė būti gamtoje, gryname ore.

„Tai daug geriau nei prakaituoti salėje. Irkluodamas gali mėgautis vaizdais, stebėti kaip užmiega gamta, kaip parskrenda ar išskrenda paukščiai. Visi esame gamtos vaikai“, – teigė M. Griškonis.

Sekmadienį Lukiškių aikštėje netrūko ir ekstremalaus sporto. Įspūdingus šuolius nuo tramplino demonstravo dviratininkai.

Viena didžiausių šių metų Vilniaus sporto festivalio naujienų – kino seansas po atviru dangumi. Šalia Baltojo tilto žmonės nemokamai galėjo stebėti didelio pripažinimo susilaukusius filmus – „Už laisvę bėgti“, „Olga“, „Rūta“ ir „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“. Po kiekvieno filmo lauke diskusijos su žinomais sportininkais.

Tarp diskusijų dalyvių buvo olimpinė čempionė plaukikė Rūta Meilutytė. Ji kartu su filmo režisieriumi Roku Daruliu papasakojo apie filmo „Rūta“ atsiradimą, savo gyvenimą, filmavimosi niuansus.

Paskutinę festivalio dieną taip pat buvo daug šokių. Programą atidarė „Skllz Street Dance Studio“, vėliau visi galėjo išvysti vaikų ir jaunimo klubo „Šatrija“ pasirodymą, sudalyvauti zumba fiestoje su Crazyfrench, stebėti liaudiškų šokių ansamblio „Neris“ pasirodymą bei pasimėgauti linijinių šokių festivaliu.