„Vilniaus sporto festivalis“ prasidėjo intriguojančiomis varžybomis ir šėlsmu konferencijų centre

Augusto Četkausko nuotr.

„Litexpo“ parodų rūmuose Vilniuje prasidėjo vienas didžiausių šalies metų sporto renginių – „Vilniaus sporto festivalis 2017“. Šiemet jame dalyvauja per 200 organizacijų, apie 2500 dalyvių, o laukiama per dešimt tūkstančių lankytojų.

Festivalį atidarė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius, Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė, Vilniaus miesto savivaldybės sporto skyriaus vedėjas Evaldas Martinka ir VšĮ „Sveikas miestas“ vadovas Mantas Paulauskas.

„Norėčiau pasiūlyti organizatoriams kitų metų festivalio šūkį: „Pamatyti. Pabandyti. Pasirinkti“, – kalbėjo E. Urbanavičius. – Džiaugiuosi šiuo festivaliu. Kaip KKSD jame dalyvaujame jau trečią kartą. Ačiū „Sveikam miestui“ ir Vilniaus miesto savivaldybei. Festivalis yra prasmingas, o kasmet jame besilankantys randa vis kažko naujo. Linkiu gerų emocijų ir teisingų pasirinkimų.“

„Sportas – tai liga, manija ir mada. Kol žmogus sportuoja ir juda, tol jis yra jaunas ir gražus. Linkiu Vilniui tapti Lietuvos sporto sostine, o festivaliui kasmet augti ir gal net priglausti po sparnu kultūrą“, – sakė E. Tamošiūnaitė.

Manto Repečkos nuotr.

„Sveiko miesto“ vadovas M. Paulauskas, paklaustas apie miegą prieš festivalį, dėkojo savo kolegoms. „Miegojau ramiai, nes turiu neeilinį kolektyvą. Šitą visą festivalį sukūrė keli žmonės, esu dėkingas „Sveiko miesto“ komandai ir visiems dalyviams, kurie sutiko prie mūsų prisijungti. Be abejo, be lankytojų nebūtų ir festivalio, todėl visų labai laukiame ir šiandien, ir rytoj.“

Tuo tarpu E. Martinka prasitarė rytoj pats įsitrauksiantis į aktyvią festivalio veiklą. „Rytoj dalyvausiu „Spausk ir bėk“ varžybose. Pats buvau bėgikas, o tie 5 kilometrai, kuriuos reikės nubėgti, man yra kasdienybė. Matote kiek čia žmonių – tai ne sporto mada, tai netgi sporto liga geraja to žodžio prasme.“

Nuo pat 10 val. ryto į festivalį plūsta žmonės – čia jau prasidėjo įvairios parodos ir varžybos. 4-ojoje salėje savo jėgas jau mėgina „Vilnius street workout battle“ gatvės gimnastikos čempionato dalyviai, dėl medalių varžosi ir Vilniaus sporto centro sunkiosios atletikos taurės varžybų dalyviai.

Vytauto Dranginio nuotr.

Šiandien taip pat vyksta ir „Lithuanian Thowdown“ varžybos. Jų dalyviai varžysis iki pat 18 val., o kovas pratęs ir rytoj. Šių varžybų zonoje vyksta nemokamos treniruotės ir konsultacijos su profesionaliais treneriais.

Tikra vyšnia ant torto azartiškų varžybų ir emocijų gerbėjams šiandien taps tarptautinis galiūnų turnyras „Savickas Classic“. Į jį atvyko stipriausi Lietuvos, Gruzijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir Baltarusijos atletai.

„Tai yra pasaulio pirmojo dešimtuko sportininkai. Bus tikrai rimtos varžybos, lietuviams bus nelengva, reikės ir sirgalių palaikymo“, – apie varžybas pasakoja jų organizatorius Žydrūnas Savickas.

Lietuvos garbę gins pasaulio jaunimo vicečempionas Martynas Brusokas, Vidas Blekaitis, Karolis Aleksandravičius ir Mindaugas Jaras.

Sporto ir sveikatingumo klubų parodoje treneriai jau laukia festivalio svečių. Čia galite ne tik gauti naudingų specialistų patarimų, išsirinkti sporto klubą, bet ir sugauti dideles nuolaidas treniruotėms ir abonementams.

Vytauto Dranginio nuotr.

Vilniaus sporto festivalyje taip pat galite išbandyti ir pačias įdomiausias sporto šakas. Jūsų laukia amerikietiškojo futbolo, badmintono, teniso, golfo, žolės riedulio, biliardo, krepšinio, tinklinio ir kitų sporto šakų treneriai, kurie į sporto festivalį atvyko kartu su savo sporto šakos įrankiais ir net aikštėmis bei kortais. Visų šeimų festivalyje laukia Vilniaus visuomenės sveikatos biuro rengiamos aktyvios pramogos – su festivalio pradžia startavo ir jų organizuojamas projektas „Šeimų sporto savaitgalis.“

Prasidėjo ir viena iš svarbiausių šių metų Vilniaus sporto festivalio dalių – sporto ir sveikatingumo konferencija „Active Training“. Atidaryme jos ambasadorė Simona Pajaunienė pristatė esminę konferencijos temą.

„Šiais laikais galime rasti labai daug prekės ženklų, pasiūlymų, literatūros apie sportą. Kaip nepasiklysti tose džiunglėse, kaip atrasti, kas yra tiesa? Būtent apie tai šį savaitgalį ir kalbėsime. Eilinis žmogus nelabai sugeba atskirti, kas yra tikra, kas ne, kur tikras treneris, o kur tik mėgėjas. Remsimės ne kažkokiomis tai pasakomis, o mūsų pačių grįsta praktika ir mokslininkų įžvalgomis, kurias mes esame išbandę ir žinome, kad tai veikia“, – kalbėjo S. Pajaunienė.

Manto Repečkos nuotr.

Konferencija prasidėjo kiek netikėtai susirinkusiems. Pilnutėlė salę S. Pajaunienė pakėlė iš savo vietų ir grojant muzikai pravedė linksmą mankštą. „Sėdėdami sveiki nebūsite“, – besijuokdama sakė konferencijos ambasadorė.

Sporto festivalyje vyksta ir tikras treniruočių iššūkis vilniečiams – NIKE treniruočių savaitgalis. Čia treneriai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos bei Izraelio kartu su festivalio lankytojais, lies prakaitą abejas festivalio dienas.

Konferencijos prieigose vyksta tarptautinis tradicinių kovos menų festivalis, į kurį atvyko per 150 dalyvių. Jame dalyvauja ir 40 svečių iš Anglijos, Latvijos ir Baltarusijos. Čia taip pat vyksta ir kovos menų klubų paroda. Ji tęsis viso festivalio metu – iki pat sekmadienio vakaro.

Augusto Četkausko nuotr.

Bene daugiausiai šurmulio vyksta „Sportland“ scenoje ir „PWR“ zonoje. Joje šiandien svečiuosis ir žinomi sportininkai – galiūnas Žydrūnas Savickas bei irkluotojas Saulius Ritteris. Čia taip pat vyks įvairiausi pasirodymai, šokiai bei parodomosios treniruotės.

PRW studijoje 15 val. vyks „Power hit radio“ iššūkis, kurio metu festivalio organizatoriai vienam dalyviui padovanos daugiau nei 300 eurų vertės garso kalonėlę. Iššūkio dalyviams teks irkluoti treniruokliu kartu su Sauliumi Ritteriu ir net pabandyti jį aplenkti.

Vilniaus sporto festivalis vyksta spalio 14-15 dienomis Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose. Bilietą į jį galite įsigyti bilietai.lt arba tiesiog prie įėjimo į „Litexpo“. Festivalio darbo laikas – nuo 10 iki 18 val.