Vienas reikšmingiausių sostinės festivalių apjungs sportą ir kultūrą

Paskutinį rugsėjo savaitgalį Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyks vienas svarbiausių aktyvaus laisvalaikio skatinimo renginių Lietuvos sostinėje – Vilniaus sporto ir kultūros festivalis. Jo metu taip pat vyks Europos sporto savaitės “BEACTIVE Night“ savaitgalio renginiai.

Lietuvos šimtmečio proga Vilniaus sporto festivalį buvo nuspręsta išplėsti, organizuojant kultūros parodą, kurioje savo vykdomą veiklą ir edukacines programas pristatys kultūros ir meno įstaigos, įvairaus pobūdžio kultūrinio užimtumo skatinimo iniciatyvos. Sporto ir kultūros festivalis leis visiems lankytojams atrasti savo mėgstamą užsiėmimą.

„Turime daug tiek sporto, tiek kultūros būrelių, todėl šiuo festivaliu pamėginsime, kaip sakoma, du zuikius nušauti vienu šūviu, – kalbėjo vienas iš renginio organizatorių ,,Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas. – Vaikai gali būti universalūs. Juk nieko keisto, jeigu vaikas lankytų kokį nors sporto būrelį, o taip pat ir mokytųsi groti gitara. Aš pats vaikystėje lankiau tenisą ir tuo pat metu – „Ąžuoliuko“ chorą. Šis festivalis kiekvienam padės surasti savo norimą veiklą, o tėvai galės padėti išsirinkti“.

Kultūrinę dalį organizuojančio Kirtimų kultūros centro komunikacijos koordinatorė Indraja Vaitkūnaitė pabrėžė, kad kultūros įstaigoms toks festivalis yra labai reikalingas.

„Šis festivalis kultūrai yra svarbus tuo, kad tokio renginio dar nėra buvę. Yra įprasta organizuoti sporto renginius, iš garsesnių kultūrinių renginių yra knygų mugė ar Art Vilnius. Tokio festivalio, kur galėtų prisistatyti būtent kultūros įstaigos, Lietuvoje dar nebuvo. Žmonės, atėję į vieną vietą, galės rasti norimus užsiėmimus arba sužinoti, kaip prasmingai praleisti laisvalaikį“, – aiškino I. Vaitkūnaitė.

Renginių metu savo edukacines programas pristatys Vilniuje veikiančios galerijos, meno mokyklos ir įvairios susidomėjimą kultūra skatinančios iniciatyvos. Pirmuosiuose parodų centro “Litexpo” rūmuose įsikursiančioje kultūros mugėje veiks ir kino salė. Joje – ne tik filmų programa įvairaus amžiaus žiūrovams, bet ir pranešimai apie kino edukacijos galimybes vaikams ir jaunimui.

„Festivalio metu kultūros programa bus labai plati, todėl ji tiks tiek mažiesiems lankytojams, tiek suaugusiems. Tikimės, kad žmonės čia apsilankys su šeimomis, nes nusimato labai įdomus savaitgalis. Be to, viso renginio metu vyks įvairūs koncertai, meno ir dizaino mugė, veiks kūrybinės dirbtuvės, kuriose visi norintys galės praktiškai išbandyti visokiausias veiklas – nuo aktyvių scenos menų iki kruopštumo reikalaujančios kaligrafijos ar komiksų kūrimo. Ir tai dar ne viskas! Esame tikri, kad įdomių naujovių ir netikėtumų čia atras kiekvienas mugės lankytojas“, – teigė I. Vaitkūnaitė.

Tai, kad sporto festivalis išsiplėtė ir susijungė su kultūra, nereiškia, kad sporto klubų mugė sumažės. Visa paroda išsiplėtė į dar vienus „Litexpo“ rūmus, kurie anksčiau nebūdavo naudojami.

Festivalį papuoš renginys renginyje – Europos sporto savaitės „#BEACTIVE Night“ ciklo savaitgalis. Jo metu vyks masinė vakarinė sporto fiesta – „BEACTIVE Night“ pramogos, iššūkiai, Zumba maratonas, treniruotės su garsiomis užsienio trenerėmis ir naktinis bėgimas.

Taip pat festivalio metu bus pristatytas į Lietuvos rinką ateinantis pasaulinis sportinių prekių tinklas – ,,Decathlon“.

,,Labai džiaugiamės, kad į Lietuvos rinką ateina pasaulinis lyderis, su pirma ir didžiausia sporto prekių parduotuve Baltijos šalyse. Festivalio svečiai turės galimybę patys pirmi Lietuvoje susipažinti su «Decathlon» konceptu ir bent akies krašteliu pažvelgti į keletą asortimentų iš 70-ies sporto šakų, kurias jie pristato“, – atskleidė M. Paulauskas.

Organizatoriai neabejoja renginio sėkme, nes sportuoti arba domėtis kultūra tampa madinga net ir šiais laikais, kai jaunimo aplinkoje dominuoja išmaniosios technologijos.

„Nors kompiuteriai ir išmaniosios technologijos dabar tapo didele gyvenimo dalimi, bent Vilniuje mes pastebime, kad žmonės yra labai smalsūs ir susidomėjimas įvairiais kultūros renginiais auga“, – pridūrė I. Vaitkūnaitė.

Rugsėjo 29-30 dienomis vyksiančiame Vilniaus sporto ir kultūros festivalyje veiks penkios „Litexpo“ salės bei kino salė. Dviejose iš jų vyks kultūros ir meno įstaigų paroda, meno ir dizaino mugė, gyvenimo būdo kultūros renginiai ir veiks kino salė. Dar vienoje salėje vyks sveikos gyvensenos ir sporto prekių paroda, kurioje festivalio lankytojai galės įsigyti kokybišką sportinę aprangą ar kitą atributiką, sužinos sporto mados naujienas ir sveikos gyvensenos tendencijas. Kitose salėse vyks minėtas „BEACTIVE Night“ renginys su garsiausiais Europos ir JAV treneriais, taip pat – atviros įvairių sporto šakų treniruotės bei sporto ir sveikatingumo klubų mugė. Taip pat visi norintys galės dalyvauti sveikatingumo ir sporto konferencijoje „Active training“.

Įdomybės: parodos plotas – 12 tūkst. kv. m, virš 100 renginių, dalyvauja per 100 organizacijų, 10 tūkst. moksleivių, 5 tūkst. sportuojančių. Planuojama sulaukti daugiau nei 20 tūkst. lankytojų.

„Tikimės, kad kiekvienais metais į šį renginį ateis vis daugiau žmonių. Manau, kad šiemet tiek dalyvių, tiek žiūrovų skaičius bus rekordinis“, – pabrėžė M. Paulauskas.

Vilniaus sporto ir kultūros festivalį organizuoja Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“, BĮ „Kirtimų kultūros centras“, VšĮ „Sveikas miestas“ ir asociacija „Sportas visiems“.

 

Išsami informacija apie renginį: www.sportoirkulturosfestivalis.lt

Festivalio facebook puslapis: www.facebook.com/sportofestivalis

Festivalio renginio įvykis facebooke: http://bit.ly/2o33iFe

Festivalio instagram puslapis: www.instagram.com/sportofestivalis