Vilniaus sporto festivalyje – populiarėjančios sporto šakos ir diskusija su Rūta Meilutyte

Jau artėjantį savaitgalį – rugsėjo 2-4 dienomis – vyks tradicinis, 11-asis Vilniaus sporto festivalis. Jis vėl papuoš tuo pat metu vyksiančius „Sostinės dienų“ renginius bei padovanos galimybę kiekvienam norinčiam pasinerti į sporto šurmulį bei atrasti sau patinkantį užsiėmimą.

Šiais metais, kaip ir pernai, sporto šventės dalyviai įsikurs dvejose nuostabiose sostinės vietose – Lukiškių aikštėje bei šalia Baltojo tilto.

„Vilniaus sporto festivalis jau daugiau nei dešimtmetį yra tiltas tarp mūsų sporto mokyklų, profesionalių klubų ir pačių vilniečių. Pastebime, kad būtent čia nemažai žmonių atranda sau tinkančius sportinius užsiėmimus bei vėliau pradeda reguliariai sportuoti. Kai kuriems tai tramplinas į aktyvesnę kasdienybę, kitiems – netgi pirmas žingsnelis sportinėje karjeroje“, – sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Griausmingas atidarymas ir naujienos

Kaip ir pridera didelei šventei, atidarymas rugsėjo 2-ąją bus skambus. Lukiškių aikštėje 17.20 val. prieš pat oficialų atidarymą vyks jėgos akrobato Mariaus Praniausko parodomoji programa. Iškart po atidarymo vyks zumba vakarėlis su „Loud and Fit“, o vakarą papuoš Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas.

Lukiškių aikštėje savaitgaliui įsikurs apie 50 organizacijų, sporto mokyklų ir įstaigų, kurios pristatys savo paslaugas bei sporto šakas, taip pat čempionų titulą sostinei grąžinusi Vilniaus „Ryto“ komanda. Dėl to pasirinkimas, ypač savo nišos dar ieškantiems žmonėms bus išties didelis.

Daugybė komandinių, dvikovinių ir individualių sporto šakų organizacijos jau ne pirmus metus sieks privilioti naujus žmones savo išskirtinumais bei aistra sportui. Visgi netrūks ir naujienų.

Pirmą kartą Vilniaus sporto festivalyje bus pristatomas piklbolas. Lietuvoje dar beveik nežinomas rakečių sportas dvejus metus iš eilės buvo pripažintas sparčiausiai augančiu sportu JAV. Badmintono, stalo teniso ir teniso mišinys žavus savo paprastomis taisyklės ir yra tinkamas bet kokio amžiaus žmogui.

Taip pat sporto šventėje buvo galima susipažinti su dar viena įdomia sporto šaka – sparčiai populiarėjančia futbolo atmaina tekbolu. Čia yra žaidžiama ant specialaus išlenkto stalo su futbolo kamuoliu. Taisyklės panašios į stalo teniso, kamuolys turi būti atmuštas į priešininko stalo pusę, paliečiant jį ne daugiau nei tris kartus.

Tuo tarpu kitas sparčiai populiarėjanti sportas – ekstremalus bėgimas – apie save primins „Bebro kelio“ zonoje. „Bebro kelias“ apima ne tik varžybas, bet dirbtuves, seminarus, treniruotes ir kt. Tai puiki galimybė greitai pamilti ekstremalų bėgimą.

Šventėje dėmesį skirsime ir žmonių su negalia sportui – savo veiklą čia prisistatys Neįgaliųjų teniso asociacija.

Įspūdingi turnyrai

Be jau minėto Lietuvos gatvės gimnastikos čempionato, Vilniaus sporto festivalio metu netrūks ir kitų įspūdingų varžybų. Visą šeštadienį Lukiškių aikštėje vyks grandiozinis funkcinio fitneso turnyras „Lithuanian Fitness Challenge“, kuriame sportininkai demonstruos savo neeilinius sugebėjimus ir kovos dėl vertingų prizų.

Šeštadienį paplūdimio tinklinio aikštyne prie Baltojo tilto vyks didžiulis „OlyBet“ Open Beach Cup“ paplūdimio tinklinio turnyras su ryškiausiomis Lietuvos komandomis. Aukšto lygio kovos ir įspūdingas renginys žiūrovams – garantuoti.

Atnaujintame sporto aikštyne prie Baltojo tilto šeštadienį ir sekmadienį Vilniaus miesto sporto mokykla „Sostinės tauras“ kvies visus norinčius pažaisti paplūdimio tinklinį, paplūdimio rankinį, stalo tenisą, regbį.

Tradiciškai paskutinę festivalio dieną vyks dar vienas įspūdingas renginys – žinomo atlikėjo Ironvyto organizuojamos štangos spaudimo varžybos „Ironvytas Bench Press“.

Taip pat sekmadienį pagrindinėje scenoje Lukiškių aikštėje vyks įvairūs pasirodymai, zumba fiesta, linijinių šokių festivalis.

Sporto filmai – lauko kino seanse

Didžiulę trijų dienų sporto šventę Vilniuje vainikuos lauko kino seansas šalia Baltojo tilto. Kartu su partneriu – „Kino pavasariu“ – šią idėją Vilniaus sporto festivalis žiūrovams dovanoja pirmą sykį.

Sekmadienį 14 val. bus galima stebėti filmą „Už laisvę bėgti“ (rež. P. Morath), o po jo vyks diskusija su žinoma maratonininke Diana Lobačevske.

16.00 bus rodomas milžiniško pripažinimo susilaukęs filmas „Olga“ (rež. E. Grappe), kurį bus galima apžvelgti kartu su sporto psichologu Andriumi Liachovičiumi.

18.00 prasidės dar vienas puikus filmas – „Rūta“ (rež. R. Darulis ir R. Buožis), pasakojantis apie neeilinę plaukikės Rūtos Meilutytės istoriją. Intriguoja ir tai, kad po filmo diskusijoje su filmo režisieriumi Roku Daruliu dalyvaus ir pati olimpinė čempionė R. Meilutytė.

Filmų vakarą užbaigs 20 val. prasidėsiantis tarptautinio pripažinimo susilaukęs filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ (rež. A. Matelis) bei diskusija su dviratininku Tomu Vaitkumi.

„Kaskart organizuojant šį festivalį, apima didelė laimė vėl dovanoti miestui šventę, kuri skirta apskritai visiems. Čia veiklą atras kiekvienas – ir mažas, ir senas. Džiugu, kad sportavę visą savaitgalį, sekmadienį šventę galėsime vainikuoti sporto kinu“ , – kalbėjo VšĮ „Active Vilnius“ komunikacijos vadovė Karolina Dilytė.

 

Plačiau apie Vilniaus sporto festivalį: www.sportofestivalis.lt