„Vilniaus sporto festivalis“ – trys saulėtos ir sportiškos dienos

Kartu su „Sostinės dienomis“ nuo penktadienio iki sekmadienio vakaro Lukiškių aikštėje šurmuliavo ir „Vilniaus sporto festivalis“, kuriame lankytojai galėjo ne tik išvysti įspūdingas sportininkų varžybas, bet ir patys išbandyti įvairias sporto šakas ir susipažinti su būreliais.

Penktadienį, po oficialaus renginio atidarymo su vicemero pasveikinimo žodžiu, žiūrovai galėjo stebėti pagrindinėje scenoje vykusias jubiliejines „Ironvytas Bench Press 2020“ štangos spaudimo varžybas, o po jų pasimėgauti Ironvyto koncertu.

„Organizuojant festivalį buvo tikrai neramu, nes situacija pasaulyje dabar keičiasi kiekvieną dieną, bet šventei pasibaigus drąsiai galime sakyti, kad viskas pavyko puikiai. Oras visą savaitgalį buvo kaip užsakytas – išvengėme lietaus ir buvo optimali temperatūra sportininkams. Lankytojų taip pat sulaukėme daug, o parodos dalyviai džiaugėsi, kad su jų pristatomais būreliais ir sporto šakomis atėjo susipažinti net daugiau žmonių nei tikėjosi. Džiugu, kad viskas praėjo sklandžiai.  Renginio atmosfera visas dienas buvo puiki!”, – kalbėjo „Sveikas Miestas“ komunikacijos vadovė Karolina Dilytė.

Trys dienos – dvi erdvės kupinos veiksmo

Visas tris dienas vilniečius ir miesto svečius džiugino Lukiškių aikštėje vykę renginiai, o savaitgalį nuo ryto iki vakaro veiksmas vyko dar ir prie Baltojo tilto esančiame aikštyne. Prie Baltojo tilto penktadienį vyko Rimanto Kaukėno paramos fondo organizuojamas 3×3 krepšinio turnyras “Už Pergalę Gyventi!”, o kitomis dienomis naujai įrengtame aikštyne vyko paplūdimio tinklinio, teniso, rankinio ir kitų sporto šakų treniruotės.

Sekmadienį riedlenčių parke vyko ekstremalaus sporto varžybos „White Bridge Games 2020”, kuriose savo sugebėjimus demonstravo riedučių, dviračių bei riedlenčių sporto atstovai. Puikus oras šias varžybas pavertė įspūdingu reginiu tiek šio sporto mėgėjams, tiek praeiviams, netikėtai užsukusiems prie Baltojo tilto.

Lukiškių aikštėje su žmonėmis savo mėgstamu sportu dalinęsi būrelių atstovai ir treneriai džiaugėsi, kad lankytojų buvo daug, o dėka didelio pasirinkimo kiekvienas galėjo rasti sau tinkamą užsiėmimą.

„Prieš atvykstant galvojau, kad bus nedaug žmonių, bet atvyko daugiau nei tikėjausi. Smagiausia, kad atėjo tikslinė auditorija, kuriai įdomūs ir aktualūs mūsų užsiėmimai. Mes studijuojame žmogų ir jo sandarą ir mokomės apsiginti panaudojant priešininko jėgą. Tai aktualu ne jauniems atletams, o, tarkime, moterims, vyresnio amžiaus vyrams, sužeistiems kareiviams – jiems boksas netinka, todėl mes ieškome kitų būdų apsiginti“, – pasakojo „Savigynos Akademijos“ vadovas Žilvinas Šriubša.

Festivalio pabaigai – gatvės gimnastika

Sekmadienį buvę Lukiškių aikštėje tikrai negalėjo praleisti pro akis įspūdingo reginio – čia vyko Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas, kuriame, grojant energingai muzikai, atletai demonstravo sunkiai suvokiamus sugebėjimus. Ant skersinio ir lygiagrečių įvairius gimnastikos sugebėjimus demonstravo 20 atletų iš visos Lietuvos.

„Varžybos praėjo sėkmingai. Lauke buvo tobulas oras varžyboms – nebuvo vėjo, nebuvo per karšta ar per šalta. Taip pat vyko tiesioginė transliacija į didelį ekraną ant scenos bei į internetinį portalą. Viskas buvo puiku. Ne pirmą kartą dalyvaujame Vilniaus sporto festivalyje, kasmet vis atsiranda naujų veiklų ir užsiėmimų. Šiemet manau žmonės jau buvo pasiilgę didesnių viešų renginių, todėl ir varžybų metų ir apskritai abi dienas žiūrovų buvo tikrai daug“, – praėjusiomis varžybomis ir džiaugėsi jų organizatorius Denis Tomkutonis.

Šis čempionatas Lietuvoje organizuojamas jau nuo 2012 metų ir vyksta kasmet. Jau daugiau nei dešimtmetį ši sporto šaka populiarėja Lietuvoje, o dar 2011 metais, neturint vietinių varžybų Lietuvoje, vyko pasaulio gatvės gimnastikos čempionatas, kuriame dalyvavo sportininkai iš Lietuvos.

„Šiemet dėl pirmos vietos vyko stipri kova, kadangi TOP4 dalyvius varžybų pabaigoje skyrė vos keli balai. Tačiau Rokas Tamašauskas, atvykęs iš Alytaus rajono, išplėšė pergalę ir taip pat laimėjo geriausios kombinacijos prizą. Antroje vietoje liko Mantas Šiaulys iš Mažeikių, trečias – Tomas Čukas iš Klaipėdos rajono. Apskritai gatvės gimnastika šiuo metu įgauna naują populiarumą. Prieš kelis metus gatvės gimnastų komanda „Project Mayhem“ laimėjo televizijos projektą „Lietuvos Talentai“. Tai labai išpopuliarino sporto šaką tarp jaunimo Lietuvoje. Taip pat Vilniuje yra gatvės gimnastikos sporto salė, kur treneriai mokina jaunimą. Tad sportas auga ir populiarėja“, – apie gatvės gimnastiką pasakojo D. Tomkutonis.

Organizatoriai džiaugiasi įvykusiu festivaliu ir vilniečių bei miesto svečių sportiškumu bei skatina neužmiršti sporto ir aktyvaus laisvalaikio net ir atėjus šaltajam metų sezonui.