„Vilniaus sporto festivalis“ – trys dienos sporto, trys dienos geros nuotaikos

Pirmąjį rudens savaitgalį vykstančių „Sostinės dienų“ metu visi aktyvūs ir prijaučiantys sportui kviečiami į net tris dienas vyksiantį „Vilniaus sporto festivalį“. Renginio metu bus galima išvysti profesionalių sportininkų pasirodymus ir varžybas, sudalyvauti įvairiose rungtyse bei pažinti neatrastas sporto šakas.

„Vilniaus miestas ir sportas tapo vienas nuo kito neatsiejami žodžiai. Fizinis aktyvumas, judrumas kasdien pagyvina sostinės panoramą, todėl noriu visus pakviesti į rugsėjo mėnesį vyksiantį Vilniaus sporto festivalį. „Sostinės dienų“ metu vyksiantis renginys suburs didžiąją daugumą miesto sporto organizacijų, kurios vilniečiams pasiūlys daug įdomios ir aktyvios veiklos. Atvykite į festivalį, pasiimkite kartu savo vaikus, tėvus, draugus ar gimines ir visi kartu atraskite margą sostinės sporto įstaigų įvairovę, kurioje kiekvienas atras sau tinkamiausią veiklą“, – į festivalį atvykti kvietė Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Užsiėmimą ras kiekvienas

Šių metų Vilniaus sporto festivalis pasižymi itin didele gausa dalyvių, todėl kiekvienas atvykęs į Lukiškių aikštę ar sporto aikštyną prie Baltojo tilto tikrai ras sau tinkamiausią veiklą.

Penktadienį nuotaikingai užbaigti darbo savaitę padės jau nuo 16 valandos vyksiantys užsiėmimai: badmintono mėgėjai galės dalyvauti „SUN365” ir Kęstučio Navicko badmintono akademijos organizuojamuose žaidimuose, mėgstantys šokius turės progą gerai praleisti laiką su „NIA“ šokių studijos treniruotėmis. Savo mėgstamos sporto šakos atstovus ras ir futbolo, krepšinio, žolės riedulio, kikbokso ir daugelio kitų šakų gerbėjai. Nenusiteikę penktadienio popietę praleisti sportuodami galės pasinaudoti įvairiomis sveikatinimosi procedūromis, tyrimais ar konsultacijomis.

Prieš oficialų festivalio atidarymą, kuris įvyks rugsėjo ketvirtąją dieną 17:50 val., žiūrovai ant scenos išvys Lietuvos Kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovės liaudiškų šokių ansamblio „Neris“ pasirodymą. Festivaliui oficialiai atvėrus duris ant scenos gerą nuotaiką ir aktyvų laiką garantuos Zumba vakarėlis kartu su „LOUD and FIT“ trenere Auguste ir jos komanda, o gerą festivalio muziką užtikrins Leo Soares, BeLeo ir DJ Matto.

“Sporto festivalis – tai renginys, nuo kurio prasideda Vilniaus sporto sezonas naujais mokslo metais. Šio renginio metu vilniečiams suteiksime galimybę susipažinti su atsinaujinusiomis Vilnių garsinančiomis krepšinio komandomis – „Rytu“, „Kibirkštimi-MRU“, „Perlu“. Trumpai pristatysime komandas, o po pristatymo suteiksime galimybę fanams pabendrauti su krepšininkais.

Tikimės, kad sporto festivalis bei Vilniaus krepšinio komandų pristatymas paragins ir taip aktyvius vilniečius dar labiau įsitraukti į šį sportą, o Vilniaus komandų fanus atvykti palaikyti komandų į krepšinio arenas. Mums sirgalių palaikymas yra be galo svarbus”, – apie sporto festivalį kalbėjo komandų vadovas Justas Jankauskas.

Vakarėjant ant scenos vyks štangos stūmimo konkursas, o jį vainikuos energingas Ironvyto koncertas.

Šeštadienį ir sekmadienį – veiksmas dviejose erdvėse

Visą savaitgalį festivalio geografija prasiplės net į dvi erdves – veiksmas vyks Vilniaus Lukiškių aikštėje ir Baltojo tilto sporto aikštyne. Šeštadienį prie Baltojo tilto vyks Rimanto Kaukėno paramos fondo 3×3 krepšinio turnyras – Už Pergalę Gyventi! Taip pat čia bus galima mokytis žaisti paplūdimio tinklinį ir paplūdimio tenisą. Kartu su sporto mokykla „Tauras“ išmėginti rankinį, stalo tenisą bei tinklinį. Norintys išmokti važiuoti su riedlente galės tai padaryti kartu su Lietuvos riedlenčių federaciją.

Šeštadienį užsukti į Lukiškių aikštę verta dėl „Lithuanian Fitness Challenge 2020“ varžybų, kurios Lietuvoje rengiamos jau antrąjį kartą. Čia varžysis virš šimto fitneso mėgėjų bei profesionalų, kovojančių dėl aukščiausių pozicijų ne tik Lietuvos, bet ir tarptautinėse varžybose. Žiurovai taip pat galės tapti  automobilio tempimo einant ant rankų Lietuvos rekordo liudininkais.

Norintys susirungti su profesionaliais sportininkais turės galimybę mesti iššūkį Vilniaus „Žalgirio“ komandos futbolininkams. Taip pat išbandyti įvairius kovos menus, regbį ar susipažinti su Vilniaus vandensvydžio klubu „Delfinas“.

Sekmadienį kovos menų mėgėjai galės stebėti kikbokso turnyrą, kuriame kovos dalyviai iš Lietuvos ir Latvijos, o nuo 15 valandos „Sportland“ festivalio scenoje vyks Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas.

„Džiaugiamės dalyvių aktyvumu ir tikimės, kad sau patinkančią veiklą atras kiekvienas. Interaktyvios zonos bus įrengtos ir lankytojų lauks visoje Lukiškių aikštėje bei Baltojo tilto aikštyne – jose sau veiklų suras ir jauni, ir vyresni. Pagrindinėje festivalio scenoje, įsikūrusioje Lukiškių aikštėje bus galima išvysti įvairiausius pasirodymus – nuo liaudiškų šokių iki Ironvyto pasirodymo, Lietuvos gatvės gimnastikos čempionato. Žinoma, dabar visiems organizatoriams aktualu  – renginio saugumo reikalavimų išpildytmas – renginio savanoriai padės reguliuoti dalyvių srautus, užtikrinti saugų atstumą tarp dalyvių,  įrengsime dezinfekcines stoteles, žinoma,  privaloma bus dėvėti  kaukes. Bet viliuosi, kad tai tikrai nesutrukdys puikiai praleisti laiką “ –  pasakojo „Sveikas Miestas“ komunikacijos vadovė Karolina Dilytė

Organizatoriai kviečia visus atvykti į festivalį ir susipažinti tiek su įvairiomis sporto šakomis, tiek su gausiu būriu Vilniaus sporto klubų, o galbūt netgi atrasti sau tinkamą sporto šaką ir atėjus rudeniui pradėti naują aktyvią laisvalaikio veiklą.