Savaitgalis Vilniaus sporto festivalyje buvo ypatingas

Manto Repečkos nuotr.

Pasibaigė visą savaitgalį „Litexpo“ parodų rūmuose vykęs šeštasis „Vilniaus sporto festivalis 2017“. Jame dalyvavo per 200 organizacijų, apie 2500 dalyvių. Festivalio renginius šeštadienį ir sekmadienį aplankė apie dešimt tūkstančių vilniečių ir miesto svečių.

„Labai džiaugiamės, kad jau šeštą kartą pavyko suorganizuoti tokią didelę šventę visiems vilniečiams. Norėčiau padėkoti savo „Sveiko miesto“ komandai, visiems festivalio savanoriams bei dalyviams. Šis savaitgalis buvo ypatingas“, – pasibaigus festivaliui kalbėjo VšĮ „Sveikas miestas“ vadovas Mantas Paulauskas.

Augusto Četkausko nuotr

Žmonių antplūdis „Litexpo“ rūmuose buvo jaučiamas – prie stendų buriavosi žmonių minios, išmėginti įvairias sporto šakas norėjo labai daug vaikų, o konferencijų centre paskaitų metų trūko sėdimų vietų, tad žmonės įsikurdavo tiesiog ant žemės.

Šventės neaplenkė ir žinomi žmonės. Joje buvo galima sutikti visą būrį Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkų, irkluotoją Saulių Ritterį, galiūną Žydrūną Savicką, boksininką Evaldą Petrauską su šeima, sunkiaatletį IronVytą, buriuotoją Roką Milevičių, buvusią lengvaatletę Vladą Musvydaitę, dizainerį Aleksandrą Pogrebnojų, „Lietuvos ryto“ šokėjas ir daugelį kitų.

Festivalio metu be parodų, treniruočių ir pramogų vyko įvairios varžybos. Jose buvo ir intriguojančių akistatų, ir draugiškų akimirkų. Svarbiausia, jog nei vienam sportininkui neprireikė medikų pagalbos.

Varžybose – svečiai iš tolimų šalių

Vytauto Dranginio nuotr.

Dvi dienas „Brasa Crossfit“ varžybų zonoje vyko „Lithuanian Throwdown“ CrossFit turnyras. Finaliniame etape savo jėgą ir ištvermę demonstravo 30 vyrų ir 16 moterų, įveikusių kvalifikaciją.

Dalyviams teko įveikti po šešis iššūkius, kuriuos sudarė prisitraukimai, atsispaudimai, štangos kėlimai, šuoliai ir kiti įvairūs treniruočių elementai.

Vyrų varžybose prizines vietas išsidalino užsieniečiai. Nugalėjo lenkas Maciej Laszczak, antrąją vietą užėmė Portugalijos atstovas Joao Fereira, trečias liko latvis Agris Ozolinšas.

Moterų turnyre jo šeimininkės apgynė namų tvirtovę. Nugalėjo Justina Rybakovaitė, antrąją vietą užėmė Indrė Didžklapytė, trečioji vieta atiteko lenkei Benitai Pasiekai.

Varžybose taip pat dalyvavo Prancūzijos atstovas, o lietuvis Mažvydas Brikas pasirinko atstovauti Šiaurės Korėjai.

Ironvyto varžybose – galiūno triumfas

Vilniaus sporto festivalyje savo jėgą demonstravo ir „Ironvytas bench press“ varžybų dalyviai. Sekmadienį štangą spaudė per 20 dalyvių.

Jaunimo iki 24 metų grupėje nugalėjo Šilalės atstovas Džiugas Jucius. Jis per tris bandymus išspaudė 180, 185 ir 187 kilogramus.

Vyrų svorio kategorijos iki 90 kilogramų kategorijoje nepralenkiamas buvo iš Ignalinos kilęs Evaldas Černiauskas. Jis tris kartus įveikė 190, 194 ir 197 kilogramų svorį ir sutriuškino savo varžovus. Antrąją vietą užėmęs vilnietis Edvinas Navickas nuo nugalėtojo atsiliko „tik“ 30 kilogramų.

Sunkiausiųjų vyrų – virš 90 kilogramų – svorio kategorijoje dalyvavo galiūnas Mindaugas Jaras. Būtent jis ir tapo šios dalyvių grupės nugalėtoju, išspaudęs 215, 226 ir net 233 kilogramus. Nuo jo visai nedaug atsiliko mažeikiškis Nerijus Strasdauskas – jis įveikė 210, 220 ir 227 kilogramus .

Veteranų grupėje čempionu tapo Žanas Amosovas iš Pakruojo. Jam pakluso 175, 188 ir 195 kilogramų svoris.

Moterų varžybose užvirė neįtikėtina intriga – nugalėtoja nebuvo aiški iki pat paskutinio štangos spaudimo. Šioje kategorijoje geriausiai pasirodė Milda Brūverė iš Kauno. Ji išspaudė 67,71 ir 73 kilogramus.

„Spausk ir bėk“ varžybų nepabūgo ir moterys

Vytauto Dranginio nuotr.

Arnoldo Schwarzeneggerio sugalvotos varžybos „Spausk ir bėk“ Vilniaus sporto festivalyje sukvietė 28 iššūkio nebijančius dalyvius. Tarp jų buvo ir trys moterys.

Varžybose nugalėjo Andžejus Jakeliūnas. Jis 30 kartų išspaudė savo svorį – 72 kg ir 5 km trasoje buvo greičiausias iš visų, finišavęs per 20:35 min.

Antrąją vietą užėmė Vitalijus Chlomko, taip pat savo svorį (76 kg) išspaudęs 30 kartų, tačiau net keturiomis minutėmis atsilikęs nuo nugalėtojo bėgime.

Įspūdingą greitį bėgant pademonstravo bronzos medalio laimėtojas Albertas Verkovskis. Jis  spaudimo rungtyje savo svorį (69 kg) išspaudė 22 kartus ir užsidirbo 4 baudos minutes. Tos minutės Albertui neapsunkino reikalų – jis viso labo 10 sekundžių atsiliko nuo antrosios vietos laimėtojo, kuris baudos minučių neturėjo.

Tarp moterų geriausiai pasirodė Vilma Chlomkienė. Keturiasdešimtmetė moteris spaudimo rungtyje  štangą iškėlė 25 kartus, o bėgimo trasoje užtruko kiek daugiau nei pusvalandį. Ji aplenkė ir visą būrį vyrų.

„Spausk ir bėk“ varžybos Vilniaus sporto festivalyje vyko antrą kartą.

Kovos menai susijungė po viena vėliava

Manto Repečkos nuotr.

Šiemet festivalio metu buvo surengtas pirmasis tarptautinis tradicinių kovos menų čempionatas. Renginyje dalyvavo beveik du šimtai skirtingų tradicinių kovos menų atstovų iš Lietuvos, Latvijos, Jungtinės Karalystės, Baltarusijos bei Armėnijos.

Dalyviai varžėsi parodomosiose rungtyse, lengvo ir pilno kontakto kovose bei tuishou imtynėse. Specialiai šioms varžyboms buvo surinkti tik labiausiai patyrę tradicinių kovos menų ekspertai, turintys ilgametę patartį.

„Mūsų pagrindinis tikslas – dalintis patirtimi tarp skirtingų tradicinių kovos menų. Taip pat norime skleisti idėją žmonėms, supažindinti juos būtent su tradiciniais kovos menais. Galima tik pasidžiaugti rezultatais, ne tik įspūdingu dalyvių skaičiumi, bet ir skirtingo amžiaus, tautybių, atstovaujamų mokyklų kovotojais ir kovotojom. Tikiu, kad ateityje tokio pobūdžio renginiai taps vis populiaresni“, – komentavo Lietuvos Niat-Nam federacijos atstovas Deividas Vaškelis.

Manto Repečkos nuotr.

Lietuvos ušu federacijos prezidento ir Lietuvos tradicinio ušu asociacijos Shaolin vadovo Tomo Lapinsko teigimu, bandymas suvienyti skirtingų tradicinių kovos menų atstovus vienų varžybų rėmuose tikrai pasiteisino.

„Čempionato dalyvių registracijos metu buvo nemažai nuogąstavimų dėl vertinimų kriterijų, juk žinome, kad kiekviena kovos menų atšaka, turi savitas tradicijas bei nusistovėjusias varžybų taisykles. Tačiau išaiškėjo, kad meistriškumas visuomet akivaizdus. Kovoms buvo pasirinktos tarptautinės ušu Sanda bei Qingda taisyklės, kaip vienos demokratiškiausių. Tačiau neatmetame, kad ateityje jos bus šiek tiek koreguojamos, norint sudaryti kuo daugiau galimybių skirtingų kovos menų atstovams atskleisti jų propaguojamos kovo menų šakos arsenalą“, – teigia T.Lapinskas.

T. Lapinsko teigimu tradiciniais laikomi iš kartos į kartą paveldimi kovos menai, kurių atstovų genealoginis medis siekia šimtus, o kai kurių net tūkstančius metų. Tai universalios kovos menų bei filosofijos idėjos, moralės principai bei unikali fizinė kultūra nenutrūkstamai praktikuojama iki šiandienos ir gerokai besiskirianti nuo modernių jų interpretacijų.