KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS (II SALĖ)

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS (II SALĖ)

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS (II SALĖ)

|

Kūrybinių dirbtuvių zoną galėsite rasti 2-oje centrinių rūmų salėje ir praktiškai išbandyti daug įdomių veiklų – nuo scenos menų iki animacijos ir dizaino.

Rugsėjo 29 diena, 11:00-18:00

 Aktyvi erdvė

11:00-18:00 Laisvas tapymas ant drobių su tapytoja Natela Amkoladze. Lankytojai turės galimybę kurti idėjas drauge su Natela, išreikšti save tapydami ir vėliau sukurtais paveikslais dekoruoti savuosius namus. Įvairaus amžiaus lankytojams.

11:00-18:00 Scenos menų fabrikėlis ves kūrybines ukulėlių, ritminių muzikinių žaidimų bei teatrinių žaidimų dirbtuves.

 

Pirmasis taškas

11:00-14:00 Vilanimos kūrybinės dirbtuvės „Animacijos mokykla“

„Animacijos mokyklos“ pagrindinis tikslas – moksleivių kūrybinių potencijų atskleidimas, jų kūrybiškumo puoselėjimas ir vystymas, prasmingo ir kūrybiško laisvalaikio organizavimas, animacinių filmų sukūrimas, jų peržiūra, aptarimas. Piešinių ir sukurtų darbų parodos parengimas tėveliams bei svečiams. Geriausi vaikų sukurti filmai bus siunčiami į kino festivalių konkursines programas. 1. Kūrybinių dirbtuvių metu supažindinsime su „Animacijos mokyklos“ moksleivių sukurtais filmais. 2. Piešime ir kursime savo animacinio filmo scenas. 3. Piešime ranka, redaguosime kompiuteriu, išbandysime įvairias animacijos technikas, kurdami savo filmą.

 14:30-16:00 Vinco Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus kūrybinės dirbtuvės „Žaidžiame poeziją“

Kartais eilėraštį „iš galvos“ parašyti labai sunku. Palengviname užduotį – dalyviams išdalinamos kortelės su atskirais eilėraščio žodžiais, kviečiame savaip, įdomiai, netikėtai sudėlioti poemą, eilutę ar posmą. Be galo smagu kurti, atrasti, išgirsti! Dirbtuvės skirtos 8-118 metų lankytojams.

 

 

Antrasis taškas

11:00-12:00 Vinco Mykolaičio-Putino memorialinio buto-muziejaus kūrybinės dirbtuvės „Atrask patarles iš naujo“

Lietuviškos patarlės, priežodžiai, posakiai atrodo nusenę? Netiesa! Ieškome, randame, taikome, pritaikome, diskutuojame, vaidiname, fotografuojame. Dirbtuvės skirtos 12-112 metų lankytojams.

 12:30-14:30 Lino Spurgos kaligrafijos kūrybinės dirbtuvės

Kaligrafijos dirbtuvėse galima bus išmokti neįprastų rašymo meno subtilybių, pabandyti rašyti nematytais įrankiais ir priemonėmis. Dirbtuvės skirtos įvairaus amžiaus lankytojams.

 14:30-16:00 Vilniaus Etninės kultūros centro Šiaudinių sodų rišimo edukacinis užsiėmimas.

Šiaudiniai sodai – vieni paslaptingiausių senųjų tautodailės dirbinių, kurie pastaruoju metu domina tiek jaunąją kartą, tiek naujai atrandami ir vyresnių. Sodas buvo rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Jis kabinamas virš stalo, kartu su stalu sudarydamas sakralinę erdvę. Palubėje kabantis sodas siejasi su dangaus sodu – rojumi arba dausomis. Žaisliukai ar sodai veriami ant siūlo iš sausų šiaudų, taip sudarant įvairias geometrines figūras. Paprasčiausia tradicinė forma, tai dvi piramidės sujungtos pagrindais. Tačiau ir ši paprasta forma reikalauja kruopštumo ir kantrybės. Užsiėmime kiekvienas galės susirišti po nedidelį sodelį ar šiaudinį žaisliuką. Dirbtuvės skirtos įvairaus amžiaus lankytojams.

 

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos erdvė

13:00-14:30 Kūrybinės dirbtuvės „Visai nevaikiškai. „Miškas“.  Meninės instaliacijos teritorijoje, „miške“ vyks kūrybinės dirbtuvėlės 3-6 m. vaikams, kurių metu festivalio lankytojai turės galimybę patys prisidėti prie instaliacijos augimo sukurdami savo kūrinius ir jais papildydami ekspoziciją.

 

Rugsėjo 30 diena, 12:00-17:00

 Aktyvi erdvė

12:00-17:00 Laisvas tapymas ant drobių su tapytoja Natela Amkoladze. Lankytojai turės galimybę kurti idėjas drauge su Natela, išreikšti save tapydami ir vėliau sukurtais paveikslais dekoruoti savuosius namus. Įvairaus amžiaus lankytojams.

12:00-17:00 Scenos menų fabrikėlis ves kūrybines ukulėlių, ritminių muzikinių žaidimų bei teatrinių žaidimų dirbtuves.

 

Pirmasis taškas

12:00-15:00 Užupio meno inkubatoriaus kūrybinės dizaino dirbtuvės “Superherojus” Šių kūrybinių dirbtuvių metu kviesime vaikus suskurti savo Superherojų – rinksime superherojiškas spalvas, piešime Superherojaus ženklą bei kursime Superherojišką kaukę. Tuo pačiu mokysimės apie grafinį dizainą, susipažinsime su spalvomis bei kompozicija.

 

Antrasis taškas

12:00-15:00 Grigiškių meno mokyklos istorijų pasakojimo ir eksperimentinių komiksų dirbtuvės.

Meistriškumo dirbtuvių dalyviams bus pasiūlytos temos-pirminiai vaizdiniai, kuriuos žaidimo forma išplėtosime ir sukursime nuoseklų pasakojimą. Kiekvienas dalyvis turės galimybę savaip iliustruoti istoriją linoleumo raižymo technika. Galiausiai komiksai- linoleumo raižiniai bus atspausti ant popieriaus ir įteikti dalyviams.

 

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos erdvė

13:00-14:30 Kūrybinės dirbtuvės „Visai nevaikiškai. „Miškas“.  Meninės instaliacijos teritorijoje, „miške“ vyks kūrybinės dirbtuvėlės 3-6 m. vaikams, kurių metu festivalio lankytojai turės galimybę patys prisidėti prie instaliacijos augimo sukurdami savo kūrinius ir jais papildydami ekspoziciją.