Skalvijos kino centras

www.skalvija.lt | Facebook

Skalvijos kino centras – seniausiai veikiantis kino teatras Vilniuje, siekiantis supažindinti žiūrovus su nekomerciniu kinu, ypatingą dėmesį skiriant Europos šalių kinematografui bei autoriniam kinui, rengti kino klasikos filmų programas, autorines retrospektyvas, teminius ciklus. Rengia sėkmingus kino edukacijos projektus, ypatingą dėmesį skirdami ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams ir jaunimui, kuriuos pristatys festivalio Kino salėje (Konferencijų salė 1.1):

RUGSĖJO 29 D.

10.00 Edukacinio kino projekto šeimoms „Karlsono kinas“ pristatymas ir šiuolaikinės prancūzų animacijos rinktinės „Ką pašnibždėjo Pelėda“ peržiūra. Programos trukmė 40 min, įgarsinta lietuviškai.

11.00 Kino mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviams „Skalvijos“ kino akademija pristatymas ir filmų peržiūra.

14.30 Edukacinio kino projekto „Mokausi iš kino“, skirto bendrojo lavinimo mokykloms, pristatymas. Dokumentinio filmo „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ peržiūra. Rež. Arūnas Matelis, Lietuva, Italija, Belgija, Šveicarija, Airija, Šiaurės Airija, Latvija, Ispanija, 2017, 71 min., dokumentika, italų, vokiečių, anglų kalba, lietuviški subtitrai.

 

RUGSĖJO 30 D.

12.00 Edukacinio kino projekto šeimoms „Karlsono kinas“ pristatymas ir šiuolaikinės prancūzų animacijos rinktinės „Ką pašnibždėjo Pelėda“ peržiūra. Programos trukmė 40 min, įgarsinta lietuviškai.

14.15 Edukacinio kino projekto „Mokausi iš kino“ pristatymas. Dokumentinio filmo „Rūta“ peržiūra. Rež. Ronaldas Buožis, Rokas Darulis, Lietuva, 2018, 84 min., dokumentika lietuvių, anglų k., lietuvių, anglų k. subtitrai.

16.00 Kino mokyklos vyresniųjų klasių moksleiviams „Skalvijos“ kino akademija pristatymas ir filmų peržiūra.

Detalią festivalio Kino salės programą galite rasti čia: http://www.sportofestivalis.lt/speaker/kino-sale/

Kirtimų kultūros centras

www.kirtimukc.lt | Facebook

KKC – Vilniaus periferijoje įsikūrusi multifunkcinė kultūros įstaiga veikia kaip aktyvus alternatyvios kultūros taškas ir atvira meninių eksperimentų platforma. Organizuojame Lietuvos ir užsienio atlikėjų koncertus, alternatyvius garso meno bei eksperimentinės muzikos pasirodymus, parodas, nekomercinių filmų peržiūras ir susitikimus su režisieriais, kūrybines dirbtuves, muzikinius piknikus po atviru dangumi. Inicijuojame vaikams, jaunimui, tautinėms mažumoms ir pabėgėliams skirtus kultūrinės edukacijos projektus. Po Lietuvą keliaujame su muzika ir menu besidomintiems paaugliams skirtu projektu „Garso architektūra“ ir nebyliojo kino koncertais „Garsinės peržiūros“.

Festivalio pasiūlymas: KKC stende galėsite gyvai susipažinti su Kirtimų kultūros centro kolektyvais „Ministry of echology“, „Kamanių šilelis“, „Darbo džiaugsmai“, „shishi“ ir įsigyti naujausius jų įrašus.

Meno Avilys

http://www.menoavilys.org/ | Facebook

Medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ aktyviai veikia audiovizualinės sklaidos lauke jau nuo 2005 metų. Per tą laiką buvo įkurta Mediateka, kurioje yra nemenka filmų ir leidinių kolekcija, prieinama visiems mediatekos lankytojams. Surengė gausybę filmų peržiūrų, retrospektyvų, nuo 2009 metų organizuoja kasmetinę kino stovyklą, iniciavo senųjų lietuviškų filmų restauravimą ir sklaidą. Pastaraisiais metais, Meno Avilys aktyviai užsiima medijų edukacija – apie tai lankytojams papasakos festivalio Kino salėje (Konferencijų salė 1.1) rugsėjo 29 d.:

12.00 Pristatymas „Medijų edukacija ir šiuolaikinis raštingumas“.

13.15 Restauruotų lietuviškų dokumentinių filmų peržiūra.

„Šimtamečių godos“, rež. Robertas Verba, Lietuva, 1969, 20 min.

„Temperatūra ne pagal Celsijų“, rež. Almantas Grikevičius, Lietuva, 1973, 10 min.

„Mums nebaisūs jokie priešai“, rež. Edmundas Zubavičius, Lietuva, 1978, 10 min

Detalią festivalio Kino salės programą galite rasti čia: http://www.sportofestivalis.lt/speaker/kino-sale/

Šiuolaikinio meno centras

www.cac.lt | Facebook

ŠMC yra didžiausias šiuolaikinio meno centras Baltijos šalyse. ŠMC tikslas – skatinti Lietuvos šiuolaikinio meno raidą ir integraciją į pasaulinį kontekstą. Šiuolaikinio meno centras vykdo keletą skirtingų meno edukacijos programų įvairaus amžiaus moksleiviams, studentams ir jaunimui. 2 salėje įsikūrusioje pranešimų erdvėje ŠMC edukacinių programų vadovas Audrius Pocius festivalio lankytojams papasakos apie šiuolaikinį meną.

Festivalio pasiūlymas: Bus galima įsigyti Šiuolaikinio meno centro leidinių su nuolaidomis, susipažinti, nemokamai užsiregistruoti į ŠMC rengiamas edukacines veiklas.

Kauno menininkų namai

www.kmn.lt | Facebook

Kauno menininkų namai (KMN) – tai fizinė erdvė Kauno centre, kadaise skirta Vatikano nunciatūrai, o dabar atvira šiuolaikiniam turiniui: parodoms, koncertams, pristatymams, šokiui, kinui ir kitoms kultūros bei meno formoms. KMN – tai visų Kaune veikiančių ir kuriančių kultūros operatorių informacijos centras, skleidžiantis žinią apie renginius, asmenybes ir projektus. Kauno menininkų namų partneris – žurnalas „Kaunas pilnas kultūros“, kas mėnesį Kauną stebintis vis per kitą kultūrinį pjūvį. KMN – tai menininkų rezidencijos, prasidedančios „YouTube“ tyrimais ir nesibaigiančios šiuolaikinio meno knygynu. Kauno menininkų namų projektai – tai veiklos su įvairiomis bendruomenėmis. Nuo kaimynus prižadinančios Putvinskio gatvės dienos iki į gestų kalbą verčiamų renginių. Tai 250 renginių per metus, ir ne tik Kauno menininkų namuose, bet ir už jų ribų.

Nepatogus kinas

www.nepatoguskinas.lt | Facebook

Nepatogus kinas – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis, unikalus savo programa ir formatu. Tai socialinis – kultūrinis projektas, kuriame gali dalyvauti kiekvienas. Festivalio metu Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Nepaisant festivalio socialinės misijos ir nekomercinio pobūdžio, Nepatogus kinas kartu yra ir vienas gausiausiai lankomų kino renginių Lietuvoje bei vienintelis tokio pobūdžio kino festivalis Baltijos šalyse. 2017 m. festivalis į savo veiklas įtraukė beveik 16 000 žiūrovų visoje Lietuvoje.

Šiais metais Nepatogaus kino festivalis vyks spalio 4-28 dienomis visoje Lietuvoje.

Rugsėjo 29 d. 16:00 festivalio Kino salėje (Konferencijų salė 1.1) bus rodomas Nepatogaus kino filmas „Irano reivas“. Rež. Susanne Regina Meures, Šveicarija, 2016, 86 min., dokumentika, persų kalba, lietuviški subtitrai. Pristato Simona Gaidytė („Nepatogus kinas“).

Detalią festivalio Kino salės programą galite rasti čia: http://www.sportofestivalis.lt/speaker/kino-sale/

Nepatogaus kino klasė

www.nepatogauskinoklase.lt | Facebook

Nepatogaus kino klasė – filmai, padedantys augti.

Tai nauja nemokama platforma, skirta formaliam bei neformaliam švietimui. Čia pristatome filmus, padedančius kalbėti svarbiomis, tačiau ne visada patogiomis socialinėmis temomis. Skatiname mokytis, pažinti visuomenės įvairovę ir apmąstyti šiandienos iššūkius žiūrint kiną klasėje. Edukacinėje platformoje užsiregistravusiems vartotojams suteikiama galimybė naudotis vystoma dokumentinių filmų ir metodinių priemonių baze.

Rugsėjo 30 d. 10:00 festivalio Kino salėje (Konferencijų salė 1.1) vyks Edukacinės dokumentinės kino platformos „Nepatogaus kino klasė“ pristatymas ir programa:

„Mano mielas suš*ktas telefonas“ (My Dearest F*ucking Phone). Rež. Eef Hilgers, Nyderlandai, 2014, 18 min., dokumentika, olandų kalba, lietuviški subtitrai.

„Berniukas iš H2“ (The Boy from H2). Rež. Helen Yanovsky, Izraelis, Palestina, 2017, 21 min., dokumentika, įgarsinta lietuviškai.

„Džo smuikas“ (Joe’s Violin). Rež. Kahane Cooperman, JAV, 2016, 24 min., dokumentika, įgarsinta lietuviškai.

Detalią festivalio Kino salės programą galite rasti čia: http://www.sportofestivalis.lt/speaker/kino-sale/

Vilniaus Rotušė

www.vilniausrotuse.lt | Facebook

Vilniaus rotušė reprezentuoja sostinės politinį, visuomeninį ir kultūrinį gyvenimą. Žengdama koja kojon su naujovėmis, vilniečiais ir miesto svečiais, ji išlieka šiuolaikiška, kosmopolitiška, atvira idėjoms ir pasauliui. Tikslinė auditorija labai plati, organizuojamos veiklos skirtos įvairaus amžiaus grupėms. Rotušėje nuolatos veikia parodos, o lankytojai yra kviečiami dalyvauti viešose paskaitose, koncertuose, ekskursijose.

Festivalio pasiūlymas: Galimybė dalyvauti žaidime, kurio metu bus dovanojami dvigubi kvietimai į Rotušės koncertų ciklą.

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai

www.valdovurumai.lt | Facebook

Edukacinė veikla Valdovų rūmų muziejuje – tai pažintis su muziejaus ekspozicijomis, nes visi užsiėmimai vyksta ekspozicijų erdvėje. Įvairiais aktyvaus pažinimo ugdymo metodais supažindiname su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės politinio, kultūrinio, ekonominio ir kasdienio gyvenimo aspektais. Dauguma užsiėmimų parengti išsamiai išanalizavus bendrąsias ugdymo programas, pradedant priešmokykliniu ir baigiant viduriniu ugdymu, todėl padeda lavinti gebėjimus, formuojamus bendrojo ugdymo laikotarpiu. Per užsiėmimus tyrinėjame pirminius šaltinius, mokomės interpretuoti ir pateikti tiriamojo darbo rezultatus, laviname komandinio darbo ir bendradarbiavimo įgūdžius, gebėjimą rasti ir atrinkti informaciją, suvokti priežasties ir pasekmės ryšius.

Festivalio pasiūlymas: nuolaida apsilankymo bilietui.

Vytauto Kernagio fondas

www.kernagis.lt | Facebook

Vytauto Kernagio fondas savo veiklą pradėjo prieš 10 metų. Pagrindinės užduotys buvo įamžinti maestro Vytauto Kernagio atminimą, puoselėti ir skleisti jo kūrybą bei padėti onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Per šiuos 10 metų buvo nuveikta išties daug. Įamžintos pagrindinės su Vytautu Kernagio susijusios vietos Nidoje bei Vilniuje, išleisti negirdėti bei atnaujinti garso įrašai, pristatytos knygos, vyko atminimo vakarai, fotografijų parodos. Siekiant padėti sergantiems vaikams, buvo pradėtas projektas “Gėrio menas”, kuris jau 8 metus rūpinasi jų laisvalaikiu, organizuoja edukacines dirbtuves, rodo spektaklius bei kviečia į koncertus.

Pastaruosius ketverius metus Vytauto Kernagio fondas rūpinasi ir visos Lietuvos vaikų kūrybiškumo skatinimu. Rengiame šeimų pasakų festivalį, kur mūsų mažieji, kartu su tėveliais bei seneliais gali susikurti savo pasakas. Taip pat didelis atradimas buvo fondo organizuojamos vaikų sceninio meistriškumo stovyklos, kuriose vaikai ne tik atranda savo kūrybiškumo galimybes kurdami, bet ir gauna teorinių žinių bei susipažįsta su Lietuvos scenos profesionalais.

Todėl Vytauto Kernagio fondas plečia savo veiklą ir pasitelkdamas savo patirtį bei sėkmės istorijas, jau nuo šių metų spalio mėnesio Vilniuje atidaro vaikų ir jaunimo kūrybiškumo centrą “Oi, pelėda”!

Daugiau apie visą tai mūsų stende Vilniaus sporto ir kultūros festivalyje.

Užupio meno inkubatorius

www.umi.lt | Facebook

Užupio meno inkubatorius – dar jaunas, bet jau daugybę menininkų ir jų kūrybos istorijų pergyvenęs gyvos kūrybos, meno bei kūrybinių industrijų traukos centras. Savo judėjimo kryptimi pasirinkęs viešo, akiplėšiško, užupietiško meno vystymą, Užupio meno inkubatorius auga kaip tikras Užupio vaikas – ryškus ir atviras, su didele drąsa ir nuoširdžiomis ambicijomis. Užeikite ir jūs. Čia viskas gyva, iki skausmo užupietiška ir tikra.

Rugsėjo 30 d. 12:00-15:00 2 salėje įsikūrusioje edukacijų erdvėje vyks Užupio meno inkubatoriaus kūrybinės dizaino dirbtuvės “Superherojus” Šių kūrybinių dirbtuvių metu kviesime vaikus suskurti savo Superherojų – rinksime superherojiškas spalvas, piešime Superherojaus ženklą bei kursime Superherojišką kaukę. Tuo pačiu mokysimės apie grafinį dizainą, susipažinsime su spalvomis bei kompozicija.

Lietuvos energetikos ir technikos muziejus

www.etm.lt | Facebook

Energetikos ir technikos muziejus – Lietuvoje analogų neturintis muziejus, įsikūręs pirmosios Vilniaus centrinės elektrinės pastate. Garo katilai, turbinos, generatoriai ir baugi vamzdynų raizgalynė rūsyje byloja apie prieš 20 metų dar veikusią elektrinę, o ant muziejaus stogo esančios vėjo ir saulės jėgainės pasakoja apie šiuolaikinę – alternatyvią energetiką. Vilniaus pramonės ekspozicija leidžia suprasti, kaip technologijos sostinėje ir Lietuvoje pasikeitė nuo seniausių laikų iki šių dienų. Muziejaus vinis – interaktyvios ekspozicijos Technikos mokslas ir Technika vaikams. Ekspozicijų tikslas – skatinti susidomėjimą mokslu ir technika, populiarinti mokslą visuomenėje. Žaisdami spalvingais eksponatais lankytojai susipažįsta su fizika ir technikos mokslu, tad jas naudinga apžiūrėti visų amžiaus grupių lankytojams ir savyje atrasti tyrėjo „geną“.

Muziejaus vykdoma edukacinė veikla kviečia ateiti, pamatyti, išmokti ir patirti!

Festivalio pasiūlymas: muziejaus stende lankytojai galės praktiškai susipažinti su technika per kūrybines dirbtuves ir interaktyvų dviratį.

Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija „AVAKA“

www.avaka.lt | Facebook

Rugsėjo 29 d. 12:30 „AVAKA“ festivalio Kino salėje (Konferencijų salė 1.1) surengs pristatymą „Legalios audiovizualinio turinio platformos“ ir papasakos apie galimybes audiovizualinį turinį žiūrėti legaliai.

Spartėjant informacinių technologijų vystymuisi viešosios informacijos poveikis tampa svarbiu pasaulėjautos, pamatinių vertybių, asmeninių įsitikinimų ir net laisvalaikio pasirinkimą formuojančiu veiksniu, kuris, be teigiamo dažnai turi ir neigiamą poveikį: didina pažeidžiamų grupių atskirtį, skatina patyčias ir labai dažnai – nelegalų intelektinės nuosavybės naudojimą.

Šiandien nebereikia argumentų, kad legalus turinys daugeliu aspektų yra pranašesnis ir saugesnis už nelegalų. Tačiau dažnai pritrūkstame žinių ir gebėjimų rasti bei atsirinkti legalias turinio platformas.

Detalią festivalio Kino salės programą galite rasti čia: http://www.sportofestivalis.lt/speaker/kino-sale/

Menų fabrikas LOFTAS

www.menufabrikas.lt | Facebook

Viena originaliausių ir populiariausių Vilniaus koncertinių vietų yra surengusi daugiau nei 800 renginių (daugiau nei 300 jų organizuoti paties „Lofto), kuriuose grojo tokios pasaulinės muzikos žvaigždės, kaip Nicolas Jaar, Moderat, Ellie Goulding, Fink ir daugelis kitų. Tarptautinėje muzikos renginių arenoje „Lofto“ vardas skamba ne tik dėl populiariausių šiandienos muzikos žvaigždžių koncertų, bet ir dėl industrinėje „Lofto“ erdvėje įspūdingai atrodančių žymiausių menininkų perfromansų, šviesos ir garso pasirodymų, netradicinių filmų peržiūrų.

Festivalio pasiūlymas: Informacijos apie mūsų renginius, projektus, dovanėlės, konkursai ir projektų pristatymai.

Azijos menų centras

www.umi.lt/uncategorized/azijos-menu-centras/ | Facebook

Azijos menų centro misija – vykdyti visuomenei naudingą veiklą Azijos menų bei kultūros propagavimo ir plėtojimo srityje. Tai nauja galimybė pagyvinti kultūrinį Vilniaus miesto veidą. Azijos menų centras inicijuoja ir organizuoja parodas ir renginius, edukacinius seminarus ir paskaitas bei kūrybines dirbtuves įvairaus amžiaus žmonėms, kurių metu stengiamasi suteikti išskirtinę progą sostinės gyventojams ir svečiams pažinti Azijos kraštų kultūras.

Festivalio pasiūlymas: kiekvienas užsukęs į Azijos menų centro stendą galės nemokamai pasipuošti laikina Chna tatuiruote.

Rugsėjo 29 dieną festivalio Kultūros scenoje pasirodys Natya Devi šokio teatras – prieš 9 metus susikūrusi Indijos klasikinių šokių (Kathak ir Odissi stilių) studija, aktyviai dalyvaujanti įvairiuose meniniuose renginiuose ir tarpkultūriniuose projektuose. Studiją įkūrė profesionali indiškų šokių šokėja Kristina Luna, savo karjerą šioje srityje tęsianti jau daugiau negu 20 metų. Per savo veiklą siekiame supažindinti žiūrovus su neapsakomai senomis ir giliomis Indijos klasikinio šokio tradicijomis bei įtraukti į magišką kūno ekspresijos ir natūraliausių žmogaus emocijų simfoniją.

Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerija

www.vaikugalerija.lt | Facebook

VVJMG nėra vien parodų erdvė – čia vyksta kūrybinės edukacijos 3-6 metų vaikams, , intriguojantys užsiėmimai visai šeimai, gimtadieniai ir kalendorinės šventės. Tai erdvė, kur augate kartu su menu! VVJMG įsikurs 2 salėje, kur viso festivalio metu veiks meninė instaliacija-paroda „Miškas. Visai nevaikiškai“.

 Čia ieškome sąsajų tarp vaiko, gamtos, meno ir natūralumo. Įporastai vaikams knibžda begalės idėjų, visos viena kitą papildančios ir išplaukiančios viena iš kitos, taip ir miške knibžda verda gyvenimas, kur daugelis organizmų vieni be kitų išgyventi negalėtų. Atsispiridami nuo vaiko natūralumo ir netobulo tobulumo, parodoje kuriame tokį mišką, kokį mato ir geba perteikti vaikas. Šia paroda siekiama iškelti vaikų kūrybą įr prilyginti ją profesionaliajai vizualiajai kultūrai, lygiai kaip netobulas, natūralus, nepaliestas žmogaus miškas yra itin vertinamas profesionalių gamtininkų.

Parodoje taip pat dalyvauja „Tele Bim Bam“ darželio ir kūrybiškumo inkubatoriaus „Galeriukas“ vaikų darbai juos apjungiant parodos kuratorės Eglės Lekevičiūtės pasiūlytomis interaktyviomis formomis į jas natūraliai įpinant vaikų kūrinius. Tokiu netradiciu eksponavimo būdu ištrinamos ribos vaiko kūrybos ir profesionalaus meno.

Abi festivalio dienas 13:00-14:30 surengs kūrybines dirbtuves „Visai nevaikiškai. „Miškas“.  Meninės instaliacijos teritorijoje, „miške“ vyks kūrybinės dirbtuvėlės 3-6 m. vaikams, kurių metu festivalio lankytojai turės galimybę patys prisidėti prie instaliacijos augimo sukurdami savo kūrinius ir jais papildydami ekspoziciją.

Festivalio pasiūlymas: Festivalio metu užsiregistravus į kūrybiškumo inkubatorių „Galeriuką“ 2018/2019 mokslo metams (edukacijos 3-6 m. vaikams) lankytojai gaus specialų vardinį kodą su kuriuo gaus 10% nuolaidą pasirinktam narystės laikotarpiui (1 mėn, 3 mėn, 6 mėn.). Kodai bus dalinami ir registracijos bus vykdomos 2 salėje prie Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijos stendo.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija

www.vtdko.lt | Facebook

Aukštoji mokykla, esanti didžiausia inžinerijos mokslų ir menų studijų krypčių kolegija Lietuvoje. Inicijuoja ir dalyvauja interaktyviuose projektuose.

Keistuolių teatras

www.keistuoliai.lt | Facebook

Keistuolių teatras — pirmas nepriklausomas profesionalus Lietuvos teatras, netrukus minėsiantis veiklos trisdešimtmetį. Per šį laiką Keistuoliai užaugino ne vieną jaunųjų žiūrovų kartą, o muzikaliais ir sąmojingais spektakliais džiugina tiek vaikus, tiek suaugusiuosius. Teatro kūrybinė grupė nebijo laužyti klasikinių muzikos, literatūros, teatro ir kino žanrų rėmų: aktoriai patys kuria dainas, rašo originalius scenarijus su subtilaus humoro ir autoironijos gaidele. Vengdamas visko, kas nuobodu ir banalu, Keistuolių teatras stengiasi nutiesti žiūrovui spalvingą kelią iš nuostabios vaikystės į keistą suaugusiųjų pasaulį: „Tik svarbu labai norėti, pasistengti ir tikėti”.

Festivalio metu Keistuolių teatras supažindins lankytojus ir su šio sezono naujienomis – režisieriaus Aido Giniočio spektakliu jaunimui “Riešutų duona” pagal S. Šaltenio apysaką bei koncertų ciklu “Skamba keistai”, po vienu stogu sukviesiančiu visą būrį skirtingų ir išties ypatingų grupių bei atlikėjų.

Muziejus „Lituanistikos židinys“

www.lki.lt | Facebook

Lituanistikos židinio uždavinys yra patrauklia ir šiuolaikiška forma perteikti visuomenei naujausias kalbotyros žinias, šviesti visuomenę aktualiais kalbos vartojimo klausimais, kelti lietuvių kalbos prestižą, motyvuoti moksleivius.

Festivalio pasiūlymas: Stende prekiaus Lietuvių kalbos instituto leidiniais skirtais edukacijai ir tarmių pažinimui. Lietuvių kalbos instituto leidiniams bus taikomos nuolaidos.

Lietuvos literatūros ir meno archyvas

Facebook

Lietuvos literatūros ir meno archyvas – įstaiga, kurioje saugomi daugiau nei 200 tūkst. dokumentų. Tai organizacijų, kultūros įstaigų, meno, muzikos, literatūros, politikos ir visuomenės veikėjų dokumentai bei pavieniai dokumentų rinkiniai. Seniausi jų siekia XIV a. Mūsų archyvo tikslas – kultūros paveldo, saugomo fonduose sklaida (tarptautinės parodos, ekspozicijos, instaliacijos, edukacinės programos). Archyvas taip pat bendradarbiauja su baleto trupe, turi savo džiazo ansamblį.

Festivalio pasiūlymas: Galimybė susipažinti su archyvuose saugomais dokumentais

Vilniaus Mokytojų namai

www.kultura.lt | Facebook

Vilniaus mokytojų namai – daugiafunkcinis kultūros ir švietimo centras vienijantis įvairių kūrybinių veiklų atstovus, palaikantis mėgėjų meną, plėtojantis prasmingą laisvalaikio kultūrą, skiria dėmesį įvairių socialinių grupių kultūriniam bei neformaliam ugdymui.

Rugsėjo 29 dieną festivalio Kultūros scenoje pasirodys trys Vilniaus mokytojų namų kolektyvai:

„Reketukas“ – gyvybingas, nuolat atsinaujinantis ir bendruomeniškas ansamblis, gyvuojantis nuo 2000 m. Tai jaunų žmonių saviraiška, tobulėjimas, augimas. Kolektyvo narius vienija pozityvūs santykiai ir tikėjimas savo tautos dvasinio palikimo svarba.

Baleto mokykla NUOTAIKA Tai 10-metė baleto mokykla, kurioje vaikai gauna choreografinį išsilavinimą. Šokio meno besimokantys vaikai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja tarptautiniuose konkursuose.

Vokalo studija Nonetas. Dainavimas studijoje padeda vaikams, jaunimui ir suaugusiems pažinti savo balsą, jo galimybes bei atskleisti solinio, ansamblinio dainavimo paslaptis dalyvaujant konkursuose, koncertuose bei muzikiniuose spaktakliuose, vadovė Aušra Liutkutė.

M. K. Čiurlionio namai

www.mkcnamai.lt

K. Čiurlionio namai yra memorialinė vieta, istorinis pastatas Vilniaus senamiestyje, kur 1907–1908 m. gyveno ir kūrė lietuvių kompozitorius ir dailininkas M. K. Čiurlionis. Be Čiurlionio memorialinio kambario, muziejuje yra ekspozicinė erdvė laikinoms teminėms parodoms ir kamerinė salė, kurioje vyksta įvairūs koncertai, susitikimai, edukaciniai renginiai.

Čiurlionio namuose siūlome interaktyvius edukacinius užsiėmimus įvairaus amžiaus žmonėms ir visai šeimai, Čiurlionio pristatymus su muzikine programa, ekskursijas po veikiančias parodas, unikalias ekskursijas po Vilniaus senamiestį Čiurlionio pėdomis. Organizuojame parodas, koncertus, susitikimus, leidinių pristatymus.

Festivalio pasiūlymas: Nuolaida leidiniams įsigyti.

Marijos ir Jurgio Šlapelių namas-muziejus

wwwww.slapeliumuziejus.lt

Memorialinis muziejus, kuriame vyksta edukaciniai užsiėmimai, parodos, ekskursijos, koncertai, konferencijos, spektakliai-arbatvakariai ir kiti kultūriniai renginiai

Festivalio pasiūlymas: Bus suteikiama nuolaida į muziejuje vykstančius spektaklius-arbatvakarius

Vinco Krėvės-Mickevičiaus memorialinis butas-muziejus

www.vilniausmuziejai.lt/kreve/kreve.htm

Muziejaus veiklos sritis – jaunimo ir suaugusiųjų lavinimas, supažindinant su Vinco Krėvės kūryba ir visuomenine veikla. Teikiamos nemokamos paslaugos: ekskursijos lietuvių, anglų, rusų kalbomis, edukaciniai užsiėmimai mokyklinio amžiaus vaikams, jaunimui, suaugusiems, senjorams. Muziejuje vyksta įvairūs kultūriniai renginiai: meniniai pasirodymai, literatūros skaitymai, parodų pristatymai, muzikos vakarai, kt.

Festivalio pasiūlymas: Stende dalinsime nemokamus lankstinukus-knygeles apie Vincą Krėvę ir muziejų, muziejaus atvirukus, lankytojai taip pat galės įsigyti V. Krėvės knygą „Pagunda“.

Vinco Mykolaičio-Putino memorialinis butas-muziejus

www.putinomuziejus.lt

V. Mykolaičio memorialinio buto-muziejaus darbuotojos organizuoja kultūrinius renginius, muzikinius vakarus, knygų pristatymus, parodas. Kasmet rengiami mokinių konkursai (skaitovų, piešinių, esė), veikia diskusijų klubas. Lankytojai gali pasirinkti temines ekskursijas (apie V. Mykolaitį-Putiną ar B. Sruogą) ir edukacines programas (Žaidžiame poeziją, Mano mėnesiai, Atrask patarles iš naujo ir kt.) pritaikytas pagal poreikius. Muziejus sulaukia studentų, mokinių, šeimų, senjorų bei pavienių lankytojų, kurie atranda muziejų ir įdomiai praleidžia laiką.

Festivalio metu V. Mykolaičio memorialinis butas-muziejus 2 salėje, pristatys dvi interaktyvias edukacines dirbtuves.

Atrask patarles iš naujo: Lietuviškos patarlės, priežodžiai, posakiai atrodo nusenę? Netiesa! Ieškome, randame, taikome, pritaikome, diskutuojame, vaidiname, fotografuojame. Užsiėmimas skirtas 12-112 amžiaus dalyviams.

Žaidžiame poeziją: Kartais eilėraštį „iš galvos“ parašyti labai sunku. Palengviname užduotį – dalyviams išdalinamos kortelės su atskirais eilėraščio žodžiais, kviečiame savaip, įdomiai, netikėtai sudėlioti poemą, eilutę ar posmą. Be galo smagu kurti, atrasti, išgirsti! Užsiėmimas skirtas 8-118 amžiaus dalyviams.

Trakų Vokės dvaro sodyba

www.tvds.lt | Facebook

Trakų Vokės rūmuose vyksta kultūriniai renginiai, parodos, tapybos, mozaikos edukacijos, meduolių kepimo dirbtuvės, vedamos ekskursijos. Karietinėje – pramoginių šokių būreliai vaikams, linijiniai šokiai suaugusiems, lavinamieji užsiėmimai patiems mažiausiems.

Festivalio pasiūlymas: Suteikiama 10 proc. nuolaida organizuojant Kalėdinius renginius Trakų Vokės dvare.

Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka

www.vcb.lt | Facebook

VMSCB yra viešųjų savivaldybės bibliotekų tinklas Vilniaus mieste. 2015 m. vilniečiams duris atvėrė naujasis Vilniaus m. savivaldybės centrinės bibliotekos pastatas Žirmūnų g. 6, kuriame įsikūrė Skaitytojų aptarnavimo skyrius bei administracija. Vilniaus miesto savivaldybės centrinė biblioteka vykdo edukacines veiklas, kultūrinius projektus bei renginius.

Festivalio pasiūlymas: Skrajutė, su kuria LIBIS skaitytojo bilietą, galiojantį visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, bus galima gauti nemokamai.

Literatūrinis A. Puškino muziejus

www.vilniausmuziejai.lt/a_puskinas | Facebook

Literatūrinis Aleksandro Puškino muziejus įsteigtas buvusiame Grigorijaus ir Varvaros Puškinų Markučių dvaro gyvenamajame name. Muziejuje nuolat rengiamos įvairių kūrybos žanrų parodos, vyksta renginiai (konferencijos, paskaitos, seminarai, koncertai, vakarai), edukaciniai užsiėmimai 3-12 kl. moksleiviams, ekskursijos, kūrybinės dirbtuvės vaikams.

Festivalio pasiūlymas: Pagal išankstinę registraciją nemokamas dalyvavimas renginyje “Aktyvūs XIX a. pab. – XX a. pr. lauko žaidimai” (projektas “Vaikų laisvalaikio ekologija”)

Scenos menų fabrikėlis

Facebook

Scenos menų fabrikėlis – stovyklų ir meno pamokų fabrikas vaikams ir jaunimui, atskleidžiantis muzikinio ir sceninio pasaulio užkulsius, įtraukiantis įvairiais kūrybiniais sumanymais ir užduotimis, kviečiantis pasinerti ir patirti muzikinio gyvenimo užkulsius ir iššūkius. Vasarą startavusioje dieninėje Scenos menų fabrikėlio stovykloje vaikai mokėsi groti ukulėle bei dainuoti, šokti, dirbti komandoje, sukurti idėją vaizdo klipui, profesionaliai įrašinėti jų pačių išsirinktą ir užsiėmimų metu išmoktą dainą bei sukurti jos vaizdo klipą. Stovyklos metu vaikai aplankė radijo stotis bei televizijos užkulsius, susitiko su atlikėjais bei muzikos pasaulio atstovais.

Festivalio pasiūlymas: Ukulelės pamokėlės, išankstinė registracija į Scenos Menų Fabrikėlio dieninę stovyklą vasarą ir Kalėdinę stovyklą
Rugsėjo 29 d. 11:00-16:00 2 salėje įsikūrusioje erdvėje Scenos menų fabrikėlis dalinsis įspūdžiais ir pasakos apie tai, kaip galima turiningai praleisti atostogas ir susipažinti su muzikos pasaulio užkulsiais bei patirti muzikos atlikėjo gyvenimą bei ves kūrybines ukulėlių, ritminių muzikinių žaidimų bei teatrinių žaidimų dirbtuves.

Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla

www.jonuso.lt

Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokykla – ryški vaikų ir jaunimo bei visų siekiančių įgauti kokybišką muzikinį išprusimą ugdymo įstaiga, skleidžianti muzikinę kultūrą sostinės Naujininkų mikrorajone. Čia galima mokytis Akordeono, Estradinės ir džiazo muzikos, Fortepijono, Liaudies instrumentų, Pučiamųjų instrumentų, Solinio, ansamblinio ir chorinio dainavimo arba Styginių instrumentų specialybių bei įgyti muzikos teorijos pagrindus. Ugdomas besimokančiojo atsakomybės jausmas, bendravimo, komandinio darbo įgūdžiai, o kai kuriems tai tampa ir muzikinės karjeros pradžia.

Rugsėjo 29 d. festivalio scenoje pasirodys Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras – tikras mokyklos pasididžiavimas ir daugkartinis šalies ir užsienio čempionatų prizininkas bei nuolatinis įvairių koncertų dalyvis. Orkestras įkurtas 1967 metais ir iki pat šių dienų suburia talentingus, jaunus muzikantus bei išlaiko savo ilgametes tradicijas. Savo pasirodymų metu orkestras dovanoja žiūrovams nuotaikingus kūrinius ir visus užkrečia puikia nuotaika!

Festivalio pasiūlymas: lankytojai turės galimybę išbandyti įvairius styginius, pučiamuosius instrumentus.

Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla

www.nvmm.lt | Facebook

Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykla – viena iš aktyviausiai dirbančių muzikos mokyklų Vilniaus mieste. Mokyklos mokiniai yra nuolatiniai tarptautinių ir respublikinių konkursų, festivalių, prestižinių renginių dalyviai bei nugalėtojai. Mokykla vykdo eilę tarptautinių bei respublikinių projektų (konkursų, festivalių, koncertų) su įvairiais partneriais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, daug dėmesio skiria papildomai edukacinei veiklai (meistriškumo kursai, metodiniai renginiai). Ypatingai reikšminga mokyklos veikla Vilniaus Naujosios Vilnios regiono kultūriniame gyvenime, jaunimo iniciatyvumo, kūrybiškumo, užimtumo ir profesionalumo skatinime. Tarptautiniai projektai, daugiausiai apdovanojimų pelniusių mokyklos mokinių koncertai vyksta ne tik mokyklos, bet ir prestižinėse miesto salėse – Lietuvos Nacionalinėje filharmonijoje, Vilniaus Rotušėje, Valdovų rūmuose, Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokykloje nuolat vyksta koncertai, kuriuose koncertuoja svečiai, žymūs pianistai iš Lenkijos, Vokietijos, Latvijos ir kitų šalių. Pagrindinis Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos kolektyvo tikslas – pažinti savo ir kitų šalių muzikinę kultūrą, skatinti bendradarbiavimą tarp šalių bei kelti mokyklos prestižą, mokinių meninį lygį. Mokykloje veikia fortepijono, styginių instrumentų, akordeono, tautinių instrumentų, pučiamųjų, mušamųjų, estrados ir gitaros, teorinių disciplinų, solinio ir chorinio dainavimo skyriai. Vykdomos formalųjį ugdymą papildančio pradinio, pagrindinio, profesinio ugdymo ir muzikos mėgėjų ugdymo programos. Tikslinė auditorija – šeimos, jaunimas, muzikos menu ir edukacija besidomintys žmonės.

Rugsėjo 29 dieną Naujosios Vilnios muzikos mokyklos auklėtiniai pasirodys festivalio scenoje su marga koncertine programa.

Vilanima

Vilanimos pagrindinis tikslas – moksleivių kūrybinių potencijų atskleidimas, jų kūrybiškumo puoselėjimas ir vystymas, prasmingo ir kūrybiško laisvalaikio organizavimas, animacinių filmų sukūrimas, jų peržiūra, aptarimas. Piešinių ir sukurtų darbų parodos parengimas tėveliams bei svečiams. Geriausi vaikų sukurti filmai bus siunčiami į kino festivalių konkursines programas. Kūrybinių dirbtuvių metu supažindinsime su „Animacijos mokyklos“ moksleivių sukurtais filmais. Piešime ir kursime savo animacinio filmo scenas. Piešime ranka, redaguosime kompiuteriu, išbandysime įvairias animacijos technikas, kurdami savo filmą. Šias kūrybines dirbtuves lankytojai galės išbandyti rugsėjo 29 d. 11:00-15:00 2 salėje įsikūrusioje edukacijų erdvėje.

Knygos teatras

Facebook

„Knygos teatras“ vysto kultūros sklaidą regionuose, vaidinimui rinkdamiesi vietinius dvarus, vienuolynų ansamblius, kitas autentiškas erdves, kurios atspindi romano „Altorių šešely“ laikmečio dvasią, paryškina spektaklio atmosferą. Iškilaus literatūros kūrinio dvasią perteike nauja scenine – dramine forma, sukūrę aukšto meninio lygio spektaklį, skatiname Lietuvos kultūros atsinaujinimą bei tęstinumą, suteikdami žiūrovams gilų etinį, estetinį bei intelektualinį pasitenkinimą. Spektaklio „Altorių šešėly“ kūrėjų tikslas, išsaugant V. Mykolaičio Putino kalbos grožį, jėgą ir savitumą, įrodyti, kad pamatiniai kūrinio konfliktai, perteikti šiuolaikinėmis teatrinės išraiško priemonėmis, ne tik nepaseno, bet šios dienos kontekste tapo dar aštresni ir skaudesni.

Artroom kūrybos studija

Facebook

Paveikslų pardavimas, piešimo ir tapybos pamokos. Amžius 16 – 60
Festivalio pasiūlymas: 10% nuolaida abonementams

Kino stovykla YOUNGBLOOD

www.youngblood.lt | Facebook

Rugsėjo 30 d. 13:00 festivalio Kino salėje (Konferencijų salė 1.1) kino stovyklos paaugliams YOUNGBLOOD dėstytoja, režisierė Marija Kavtaradzė papasakos apie stovyklą, ką galima joje išmokti ir parodys vaidybos ir techninio raštingumo studentų darbus.

Detalią festivalio Kino salės programą galite rasti čia: http://www.sportofestivalis.lt/speaker/kino-sale/

Grigiškių meno mokykla

www.gmm.lt | Facebook

Jau 55-is veiklos metus skaičiuojanti Grigiškių meno mokykla kasmet paruošia kelias dešimtis jaunųjų muzikų, dailininkų ir šokėjų. Šiuo metu mokykloje mokosi virš 300 mokinių iš Grigiškių ir aplinkinių rajonų, kuriuos muzikos, dailės ir šokio skyriuose į meno pasaulį veda profesionalūs pedagogai. Mokyklos bendruomenę vienija daugybė draugiškų ir entuziastingų žmonių, dirbančių, besimokančių ar anksčiau besimokiusių jaunų žmonių ir pedagogų puošiančių ne tik Grigiškes, Vilnių, bet ir garsinančių Lietuvą pasaulyje.

Meno mėgėjų ugdymo programa – šokis, dailė, animacija, muzika: vokalas, gitara, pučiamieji ir mušamieji instrumentai.

Rugsėjo 30 dieną Grigiškių meno mokyklos auklėtiniai festivalio Kultūros scenoje atliks muzikinę programą, o 2 salėje įsikūrusioje Edukacijų erdvėje suteiks galimybę kiekvienam festivalio lankytojui išbandyti grafikos, komiksų kūrimo ir animacijos menus.

Vilniaus etninės kultūros centras

www.etno.lt

Vilniaus etninės kultūros centras rengia miesto šventes, edukacinius renginius vaikams ir suaugusiems – būreliai, pavieniai edukaciniai užsiėmimai tradicinės kultūros tematika, dienos stovyklos, taip pat užsiima leidybine veikla.

Rugsėjo 29 d. Vilniaus etninės kultūros centras 2 salėje surengs šiaudinių sodų gamybos kūrybines dirbtuves. Šiaudiniai sodai – vieni paslaptingiausių senųjų tautodailės dirbinių, kurie pastaruoju metu domina tiek jaunąją kartą, tiek naujai atrandami ir vyresnių. Sodas buvo rišamas vestuvėms, krikštynoms, per kalendorines šventes. Jis kabinamas virš stalo, kartu su stalu sudarydamas sakralinę erdvę. Palubėje kabantis sodas siejasi su dangaus sodu – rojumi arba dausomis. Žaisliukai ar sodai veriami ant siūlo iš sausų šiaudų, taip sudarant įvairias geometrines figūras. Paprasčiausia tradicinė forma, tai dvi piramidės sujungtos pagrindais. Tačiau ir ši paprasta forma reikalauja kruopštumo ir kantrybės. Užsiėmime kiekvienas galės susirišti po nedidelį sodelį ar šiaudinį žaisliuką.

Neįgaliųjų Naujasis Teatras

www.naujasisteatras.lt |Facebook

Neįgaliųjų Naujasis teatras – tai pirmasis (ir vienintelis šiuo metu) profesionalus neįgaliųjų teatras Lietuvoje, skatinantis profesionalaus teatro meno ir kūrybos plėtrą, kuriant šiuolaikinę intelektualią aplinką, sudarant sąlygas talentingiems negalią turintiems atlikėjams dalyvauti teatro kūrybinėje veikloje, remia profesinio meistriškumo įgūdžių ugdymą ir tobulinimą gabių menui neįgaliųjų žmonių tarpe formuojantis visuomenės kultūrines, bendražmogiškąsias vertybes, kuri taip pat organizuoja bendruosius ir specialiuosius mokymus, vykdo ir prisideda prie tikslinėms grupėms priklausančių asmenų integravimo į darbo rinką ir visuomenę projektų.

Festivalio pasiūlymas: loterija ir 25 proc. nuolaida norintiems įsigyti bilietus į spektaklius.

Jokūbo Kolaso kultūros centras

Jokūbo Kolaso kultūros centras siekia supažindina su žinomo baltarusių rašytojo Jokūbo Kolaso gyvenimo bei kūrybinės veiklos periodu Vilniuje. Integruoja gudų tautinę bendriją į Vilniaus miesto bendruomenės kultūrinę erdvę ir puoselėja gudų tautos tradicijas.

Festivalio pasiūlymas: festivalio metu bus galima įsigyti Jokūbo Kolaso rašytų knygų.

Strazdanėlės

www.strazdaneles.lt | Facebook

30-ąjį sezoną švenčianti darželis – mokyklėlė „Strazdanėlės“ kviečia – čia pasaulį atranda ne tik kūdikiai ar vaikai (nuo 4 mėn. iki 7 metų), bet ir tėvai, seneliai. Tai bene vienintelis darželis ir mokyklėlė, turintys savo leidyklą. „Muzikija“, kuri leidžia spalvingas, muzikines, pažintines, literatūrines knygas bei kompaktines plokšteles vaikams, ir ne tik jiems.

IDEAS BLOCK

www.ideas-block.com | Facebook

Aprašymas: Įvairūs kultūriniai renginiai, kūrybinės dirbtuvės, parodos, muzikiniai performansai, menininkų rezidentūros, organizuojami „Ideas Block“ kūrybinėje erdvėje – tai galerija, renginių erdvė, meno kūrinių ir ranko darbo gaminių parduotuvė, kavinė.

Festivalio pasiūlymas: 15% nuolaida apsipirkti „ideas Block“ parduotuvėje ar kavinėje